.

.

Lenscoat LCS150OSDC Neoprene Lens Cover Заштита Сигма 150мм Макро F2.8 EX DG OS HSM Apo, дигитална маскирна

Lenscoat LCS150OSDC Neoprene Lens Cover Заштита Сигма 150мм Макро F2.8 EX DG OS HSM Apo, дигитална маскирна

Оценка на стоката:

DEN 0.67
Достапност
Производот е достапен

Заштита од испакнатини, дупки, нишки и елементи како вода, песок, прашина итн Камуфлажните обрасци помагаат да се прикрие со распаѓање на обликот на леќите. Неопренот делува како термичка бариера што ги штити рацете од топло и ладно. Се лизга како ракав. Направено во САД. Заштита од испакнатини, дупки, нишки и елементи како вода, песок, прашина итн. Камуфлажните обрасци помагаат да се прикрие со распаѓање на обликот на леќите. Неопренот делува како термичка бариера што ги штити рацете од топло и ладно. Се лизга како ракав. Направено во САД. Lenscoat за Sigma 150mm макро F2. 8 EX DG OS HSM APO LENSCOAT SIGMA 150 MM F2. 8 покритие на леќи нуди вашата вредна опрема одредена заштита од стружења и испакнатини, зачувувајќи ја нејзината вредност на препродажба. Исто така, помага да се расипе обликот на леќите, што го прави помалку забележливо за животинскиот свет. Lenscoat Sigma 150mm макро F2. 8 EX DG OS HSM Apo има чисти пластични прозорци преку контролите на автоматскиот фокус и исто така и скалата на растојание. Вклучено е и дополнително парче кога не се користи јаката на леќи.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката