.

.

6 ПИНСКИ ГОЛТКА Дискретна Површина Монтирање Интегрирано Коло Адаптер

6 ПИНСКИ ГОЛТКА Дискретна Површина Монтирање Интегрирано Коло Адаптер

Оценка на стоката:

DEN 1545.60
Достапност
Производот е достапен

6 ПИНСКИ ГОЛТКА Дискретна Површина Монтирање Адаптер #6306 Овозможува монтирање на широк спектар на дискретни уреди за монтирање на површината низ вертикалните фолии. ГОЛТКА иглички се прикачени на стандард 0. (2,54 мм) центри. Одлично за градење прототипови, како адаптери за пакети за модификации на колото. РОХС ВО СОГЛАСНОСТ. 6 ПИН 0,6" х 0,5". Овие табли имаат влошки за пакетот сот-89. Областите на фолија се доволно големи за модификацијата да вклучува отпорници на пристрасност по желба. Секоја подлога на уредот има директна врска со игличките. Секоја шема повторување располага со еден уред. РОХС ВО СОГЛАСНОСТ.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката