.

.

Химедија Лаборатории МВ843-2,5 КГ Хивег Јерсинија Селективна Агарска База, 2,5 кг

Химедија Лаборатории МВ843-2,5 КГ Хивег Јерсинија Селективна Агарска База, 2,5 кг

Оценка на стоката:

DEN 2.67
Достапност
Производот е достапен

Суспендирајте 29 грама во дестилирана вода од 500 мл Загрејте до вриење за целосно растворање на медиумот. Беж боја, може да имаат малку зеленикава нијанса, хомогена, слободен тече во прав. Земја На потекло : Индија. Јерсинија Селективна База На Хивег Агар се препорачува за изолација и набројување на јерсинија ентероколитика од клинички примероци и храна.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката