.

.

Жици Ремен 2 Води, Lumimotor Најлон Жици Темперамент За Светлина Бар Магла Светла 12V 40A Реле Осигурувач Рокер Прекинувач LED Светлината Бар 2 Пакет Жица Комплет За Silverado Offroa

Жици Ремен 2 Води, Lumimotor Најлон Жици Темперамент За Светлина Бар Магла Светла 12V 40A Реле Осигурувач Рокер Прекинувач LED

Оценка на стоката:

DEN 3.33
Достапност
Производот е достапен

УНИВЕРЗАЛНА ОПРЕМА-Работен Напон : 12 V DC; Максимална Моќност : 300 W; Жица Мерач : 18 AWG Lumimotor 2 Води Жици Темперамент Компатибилен со сите 12v dc возила или други апликации, универзална одговара за СИТЕ LED Светло Бар, Светла За Магла, LED Парчиња, LED Коцки, Работа Светлина, Халогени Светла, итн. помалку од 300 Вати на пазарот. НАЈЛОНСКИ МАТЕРИЈАЛ-Споредете со нормалниот пвц ремен за жици, комплетот За најлонски жици со тешки должности има супериорна отпорност на триење, отпорност на прашина, задржување на пламенот и брза дисипација на топлина, обезбедувајќи стилски изглед и пофлексибилен за употреба. ПРЕКИНУВАЧ ЗА РОКЕР-прекинувачот за вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ може да се притисне повеќе од 10.000 пати по тестирањето. Црвеното индикаторско светло ви овозможува лесно да контролирате 2 LED светла дури и во темнина, а уникатниот дизајн на 3-Пински приклучок ви овозможува слободно да го замените прекинувачот што го сакате. БЕЗБЕДНОСЕН ДИЗАЈН-40а Реле За Напојување ЗА безбедносна заштита и коло за конверзија, 4-Пински приклучок во стил носи одлична безбедност и запечатување. Осигурувач НА Сечилото 30А ЗА заштита од преоптоварување и краток спој, цврсто прицврстената водоотпорна гумена капа нуди добра водоотпорност. ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА-14.8 СТАПКИ 2 Води жици темперамент, рокер прекинувач, 40а реле, 30а осигурувач, машки и женски изолирани конектори. 12 Месеци Гаранција и Брз Одговор во рок од 24 Часа, сите проблеми ве молиме слободно контактирајте не. П1 : кој е мерачот на жицата?. О : мерачот на Ременот за жици 2 Води Е 18 GAWG. П2 : Дали Можам да го заменам прекинувачот? Што претставуваат сините, белите и црните бои во комплетот за жици?.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката