.

.

Еко Живеење Клуб Перење Детергент Листови Хипоалергично, Еко-Пријателски, Биоразградлив, Пластични Слободен, Парабен И Суровост Слободен, Патување Пријателски Ек?

Еко Живеење Клуб Перење Детергент Листови Хипоалергично, Еко-Пријателски, Биоразградлив, Пластични Слободен, Парабен И Суровост Слободен,

Оценка на стоката:

DEN 2.67
Достапност
Производот е достапен

ДОБРО за висока ефикасност и стандардни машини ДОБРО за миење раце и топла/ладна вода. Добро за обоени и белци. Без 1,4 диоксан и фосфати, бои и белило. Нема тестирање на животни или нуспроизводи од животни. Нежна и пријатна за кожата формула За Чувствителна Кожа : нашите листови за детергент за перење се ослободени од сите надразнувачи и груби хемикалии како што се парабени, фосфати, белило со хлор и многу повеќе. Нашите целосно природни ленти за детергент за перење се идеални за целото семејство. Хипоалергично : дали кожата реагира на груби детергенти? Нашите пролетни ленти за детергент за перење се состојат од нежен сапун за перење кој ги остава вашите алишта чисти и свежи секој пат. Најдобриот дел? Тоа е целосно хипоалергично. 100% биоразградлив, нула отпад еколошка формула : Нашата компанија се стреми кон одржливи и еколошки практики. Нашиот Детергент за Перење е Септички Резервоар Пријателски И Нашата Политика за Нула Отпад значи дека нашите ленти / листови за детергент за перење се составени од пакување што може да се рециклира и материјали од етички извори кои се дизајнирани да бидат 100% биоразградливи. 100% Без Пластика : нашите одржливи политики за животна средина вклучуваат строго правило "БЕЗ Пластика".

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката