.

.

Дгага Божиќ Портокалова Креда Паста Боја 2 Пакувања, Чоколадо Кафеава Екран Печатење Мастило Уметнички Материјали За Свила Екран Матрици Ткаенина Дрво Занаети

Дгага Божиќ Портокалова Креда Паста Боја 2 Пакувања, Чоколадо Кафеава Екран Печатење Мастило Уметнички Материјали За Свила Екран Матрици Ткаенина

Оценка на стоката:

DEN 603.20
Достапност
Производот е достапен

Големина и Капацитет : 1/50гр По тегла за трансфери на боја на ткаенина, големината на шишето е 2, 0х1, 3 инчи, лесно се шири на вашата самолеплива матрица на свилен екран. Повеќекратна употреба : можете да користите комплети за пренос на паста ОД креда ДГАГА поставени на други мазни површини како дрво, ткаенина, платно, перница, торба, маица, капа, стакло, огледала, плочка, тетратка, табла, лопатка. И насликани мебел и повеќе, тоа е многу неверојатно, нели?. комплетот за мастило за печатење на ткаенини има многу бои : Бела, Црна, Портокалова,Фуксија,Виолетова, Чоколадна, Црвена, Жолта, Сива и Сина за ваш избор, кои се живописни и убави бои, можете да измешате бои заедно за да ги добиете креативните бои што ги сакате со рачно сликање. Ова е вода растворлив креда паста боја бои и водоотпорен по сува и тоа нема да исчезнат со текот на времето, но само поддршка за перење пред сува. Што ако пастата од креда се исуши? Ве молиме погледнете ги овие совети како што следува : Ако стане погусто, испрскајте малку вода многу пати и мешајте додека не се изедначи пастата со креда. Големина и Капацитет : 1.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката