.

.

€2-Насочен Аудио, 2K, Двоен Wi-Fi Q Безжична Безбедносна Камера Систем со 12 Монитор + 4Pcs 3MP Безжична IP Камера

€2-Насочен Аудио, 2K, Двоен Wi-Fi Q Безжична Безбедносна Камера Систем со 12 Монитор + 4Pcs 3MP Безжична IP Камера

Оценка на стоката:

DEN 3.33
Достапност
Производот е достапен

€Двонасочно Аудио qmonet внатрешни и надворешни безжични безбедносни камери имаат вградена напредна технологија за микрофон, звучник и намалување на бучавата, што ви овозможува да постигнете непречена и јасна гласовна комуникација од далечина Комплетниот систем за надзор на 8 канали за деловна и домашна безбедност поддржува повеќе корисници (до 4) да гледаат видео за стриминг истовремено. Треба да вклучите МИКРОФОН или СЛУШАЛКИ ако сакате NVR да репродуцира звук. ●2k Ултра HD Видео И Шарена Ноќна Визија●безжичен систем ЗА ВИДЕО НАДЗОР со монитор базиран на 2304*1296 мегапикселни безжични камери, постигнува квалитет на слика на ниво на емитување над 1000tvl, што е околу 1,5 пати појасно од 1080p Камери. Опремен со 8 рефлектори, може да реализира снимање во целосна боја цела ноќ и да направи квалитативен скок во ноќното гледање. ①Се-Во-Едно И Приклучете И Пуштете Го Системот За надзорна камера опремен со монитор на екранот од 12 инчи. ИП камерите и нвр мониторот се автоматски спарени за време на фабричкото поставување. Откако ќе се вклучат во штекерот, видеата веднаш ќе се прикажат на мониторот(на камерите и НВР сепак им треба работа со кабел за напојување). Не е потребен интернет за локално гледање. ●Аларми За Откривање И Движење На Човекот Со напредни алгоритми За препознавање И инфрацрвени детектори, откако камерата со куршуми со аудио инфрацрвена боја ќе открие дека некој се движи, ќе добиете известувања за притискање апликации во реално време.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката