.

.

Кабелски Работи 2-Пакет Премиум XLR ДО XLR Микрофон Кабел 6 Нозе, Бакар XLR Без Кислород МАШКИ До Женски Кабел/XLR Кабли/Микрофон Кабел

Кабелски Работи 2-Пакет Премиум XLR ДО XLR Микрофон Кабел 6 Нозе, Бакар XLR Без Кислород МАШКИ До Женски Кабел/XLR Кабли/Микрофон Кабел

Оценка на стоката:

DEN 1.00
Достапност
Производот е достапен

Кабелот за микрофон со про-одделение е дизајниран за микрофони или друга професионална опрема за снимање, мешање и осветлување со 3-пински XLR конектори Практичната и исплатлива микрофонска жица со 2 пакувања обезбедува резервен или заменлив XLR кабел (XLR машки до женски кабел) за употреба на збир на микрофони или на различни системи. Избалансиран МИКРОФОН КАБЕЛ XLR со мека пвц јакна е конструиран со бакарни проводници без кислород (OFC) за испорака на беспрекорен звук. Бакар плетенка заштитен од овие Микрофон кабли обезбедува максимално откажување на потпевнување и бучава; полиетиленска изолација го подобрува одговорот на висока фреквенција. Тешките метални конектори со обликувано ослободување од напрегање и шари за зафат ја зголемуваат издржливоста и помагаат во лесно приклучување и исклучување. Кабелот За Микрофон е компатибилен со опрема со 3-пински XLR конектори како што се микрофони со пушка, студиски хармонизатори, табли за мешање, заливи за лепенки, предзасилувачи, системи за звучници и сценско осветлување со ПРИКЛУЧОК ЗА КАБЕЛ XLR. Кабелот Е Важен 3-Пински Машки До Женски XLR Микрофонски Кабел е разумен избор за меѓусебно поврзување на микрофони, студиска опрема или сценско осветлување.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката