.

.

Еаи Масло печат 0.750 x1. 250 x0. 250 Тб Двојна Усна w/Пролет 3/4 x1 1/4 x1/4 Надворешен Метал Случај w/Внатрешен NRB Слој

Еаи Масло печат 0.750 x1. 250 x0. 250 Тб Двојна Усна w/Пролет 3/4 x1 1/4 x1/4 Надворешен Метал Случај w/Внатрешен NRB Слој

Оценка на стоката:

DEN 2.67
Достапност
Производот е достапен

ИСТИОТ РАБОТЕН ДЕН ПРЕВОЗОТ!! СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ и ИЗДРЖЛИВОСТ : заптивките за масло ОД ЕАИ се дизајнирани со цврст јаглероден челик и нитрилна гума со висока јачина за сигурни и долготрајни перформанси Оваа заптивка од 0,75 инчи има надворешен метален кафез со внатрешна гумена обвивка е лесна и не е лесна за стареење. ЗАПЕЧАТЕТЕ ГО ИСТЕКУВАЊЕТО и НЕЧИСТОТИЈАТА : Нема повеќе стрес од излевање од вашите ротирачки елементи! Изработена со гума, пружина за жартиера и надворешна метална кутија, оваа заптивка од нитрилно масло од 0,750" х 1,250" х 0,250" инчи ефикасно го спречува истекувањето на лубрикантите и спречува влегување на прашина и нечистотија во вашата скапоцена машина. ОДЛИЧНО ВКЛОПУВАЊЕ : 0,75"x1, 25" x0, 25 " големина. Совршена двојна заптивка за масло за усни за автомобили, коленести вратила за мотоцикли, диференцијали, брегасти вратила, оски на оски, машини, пумпи за вода, вентили, предни и задни тркала и мотори на возила. Нашата заптивка за масло совршено ќе се вклопи насекаде каде што ви треба. ОТПОРНОСТ НА ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА : со својот дизајн на материјал од гумен капак Од Нитрил Бутадиен 70А, оваа пружина натоварена инчна ротациона заптивка на вратилото ќе издржи температури од -40 до 226 степени. ЈАГЛЕВОДОРОДНИ ТЕЧНОСТИ : Конструирани за околината за запечатување на јаглеводородни течности, оваа заптивка од масло од масло од 19,05 мм х 31,75 мм х 6,35 мм тб ја зголемува добрата отпорност на маснотии, минерално масло, хидраулични течности и нафтено масло. Уште повеќе, овој печат има низок оток во водата, обезбедувајќи долгорочна употреба. УЖИВАЈТЕ ВО МАЗНИТЕ ПЕРФОРМАНСИ НА МАШИНАТА СО ПОМАЛКУ ИСТЕКУВАЊА и ДЕФЕКТИ во компонентите на машината, истекувањето може да доведе до мешање на различни медиуми или да доведе до штетни загадувачи што влегуваат во вашата машина. Затоа заптивката за масло од вратило е суштинска компонента на вашата деликатна машина. Направено за супериорни перформанси на запечатување, оваа заптивка за масло користи внатрешна гумена обвивка за стабилна способност за заптивање и цврсто вклопување, метално засилување на куќиштето за подобрена цврстина на заптивката и пружина за жартиера. Примарна запечатувачка усна и дополнителна запечатувачка усна против загадување за постојан притисок врз вратилото за ефикасно запечатување.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката