.

.

Терминал за напојување, месинг никел позлатен 0‑380V врзувачки пост со инженерско пластично копче за комуникации за електроника

Терминал за напојување, месинг никел позлатен 0‑380V врзувачки пост со инженерско пластично копче за комуникации за електроника

Оценка на стоката:

DEN 1404.80
Достапност
Производот е достапен

[Повеќекратни употреби] што се користат во хардвер, електроника, електрични уреди, регулатори на електрична енергија, конзоли за игри, рекордери на ленти, комуникации, итн [Пластични копчиња] Инженерските пластични копчиња имаат добра изолација и диелектрични својства, отпорност на влијание и без стареење. [Со нишка M6] Овие врзувачки натписи имаат стандардни навои M6, кои ја прават врската тесна и не е лесна за лизгање. [Месинг материјал] Користете месинг спроводлива колона, која има силна спроводливост, отпорност на абење и отпорност на оксидација. [Повеќекратни употреби] што се користат во хардвер, електроника, електрични уреди, регулатори на електрична енергија, конзоли за игри, рекордери на ленти, комуникации, итн. [Пластични копчиња] Инженерските пластични копчиња имаат добра изолација и диелектрични својства, отпорност на влијание и без стареење. [Со нишка M6] Овие врзувачки натписи имаат стандардни навои M6, кои ја прават врската тесна и не е лесна за лизгање. [Месинг материјал] Користете месинг спроводлива колона, која има силна спроводливост, отпорност на абење и отпорност на оксидација. Функција за подароци за ден на мајки : 1. [Со нишка M6] Овие врзувачки натписи имаат стандардни навои M6, кои ја прават врската тесна и не е лесна за лизгање. [Месинг материјал] Користете месинг спроводлива колона, која има силна спроводливост, отпорност на абење и отпорност на оксидација. [Пластични копчиња] Инженерските пластични копчиња имаат добра изолација и диелектрични својства, отпорност на влијание и без стареење.

Декларирани спецификации

Item Type:
Binding Post
Material:
Brass, Engineering Plastics
Application:
Widely used in hardware, electronics, electrical appliances, computers, power regulators, game consoles, tape recorders, communication products, etc.
Operating Voltage:
0-380V
Maximum Withstand Voltage:
2000V
Maximum Load:
100A
Thread Specification:
M6
Screw Length:
Approx. 32mm / 1.3in
Total Product Length:
Approx. 44mm / 1.7in
Product Diameter:
Approx. 20mm / 0.8in
Package List:
10 x Binding Post :

Комплементите на стоката