.

.

Епсон Powerlite S1 Мултимедијален видео проектор

Епсон Powerlite S1 Мултимедијален видео проектор

Оценка на стоката:

DEN 0.67
Достапност
Производот е достапен

800 x 600 SVGA мајчин резолуција200 лумени на АНСИ. 0,5-инчен TFT активни матрица LCD. 1-Ват моно аудио звучник. 400 : 1 сооднос на контраст. Опис на производот Добијте ја најдобрата можна проекција со овој проектор Epson Power Lite S1. Без разлика дали се играат видео игри, уживаат во домашна забава или остваруваат клучна деловна презентација, овој S1 нуди целосен перформанс во елегантен, економичен модел. И Mac и Windows компатибилни, тој обезбедува флексибилно поставување со повеќе влезови и за компјутерски и видео презентации. Карактеристики : 1200 ANSI Lumens за неверојатна осветленост дури и во добро осветлени простории; 3 ЕПСОН 0,5 ”ЛЦД со високи отвор за богата заситеност во боја; 400 : 1 сооднос на контраст за подобри црнци и белци; 800x600 Резолуција за остри детали; Видео компонента на високо-компонента; поддржува разни ДВД формати; Избирачки режими на проекција за видео игри, домашно кино, па дури и добро осветлени поставки; лесно поставување и работа со кабли кодирани во боја; далечински управувач; дигитален зум; и мек случај за носење. Опис на производот Рано изборот на усвојувачи : јули 2003 година. Со отпечаток од само 14,6 на 10,4 инчи, S1 се поставува на скоро секоја удобна површина и тежи само 7 килограми, правејќи го транспортот безболен. Домородната резолуција на SVGA од 800 x 600 гарантира дека проектираните слики ја задржуваат својата јасност дури и на големи растојанија, додека 24-битната поддршка во боја од над 16,7 милиони бои резултира во точни, вистински слики од живот. Способноста за монитор ви овозможува да прикажете слики и на проектираниот екран и на мониторот истовремено, додека компатибилноста и со оперативните системи на компјутер и Mac гарантира дека вашите презентации треба да се постават, без оглед каде сте. Соодносот на контраст од 400 : 1 обезбедува остри детали, а 1.200 ANSI лумени на осветленост резултира во проекции што се лесни за гледање од каде било во собата. Светилката од 132 w uhe обезбедува над 2.000 часа живот на ламбата, додека внатрешното напојување троши 180 вати за време на нормалното работење и само 5 вати во режим на мирување. S1 има сооднос на променлива аспект или од 4 : 3 или 16 : 9 и прилагодлива големина на екранот за проекција од 30 до 300 инчи. Дигиталните леќи за фокусирање на зумирање/рачен има F-број од 1,4 и опсег на F-број од 16,6 mm, кои се комбинираат со дигитална корекција на клучот на клучот на плус или минус 15 степени за да помогнат во постигнување на точни, во фокус проекции во целост на целокупната слика.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката