.

.

Ezzon 3PCS Univeral Heavy Duty 3 Terminals SPDT ON/ON 20A 125VAC 2 Позиција Рокер прекинувач

Ezzon 3PCS Univeral Heavy Duty 3 Terminals SPDT ON/ON 20A 125VAC 2 Позиција Рокер прекинувач

Оценка на стоката:

DEN 563.84
Достапност
Производот е достапен

Овој прекинувач за вклучување исклучителна изработка, обезбедување на квалитет за 2 години Ако има проблеми со квалитетот во рок од 2 години, можете да ни испратите е -пошта. Ние ќе ви испратиме нови. Име на производот : Прекинувач за менување; Земја на производство : Кина; вкупна големина : 30*12.6 (мм)/(l*w*h) Големина на дупката : 12мм/(0,47in). Коло : терминали на SPDT on-; : 3 терминали на завртки; Дијаметар на дупката за монтирање : 12мм. Оценета земја на производство на производство : Кина; вкупна големина : 30*12.5*55,6 (мм)/(l*w*h) Големина на дупката : 12мм/(0,47in). Коло : терминали на SPDT on-; : 3 терминали на завртки; Дијаметар на дупката за монтирање : 12мм. Номинален напон и струја : 20 A 125 V AC, 15 A 250 V AC ; Механички живот : Повеќе од 80.Електричен живот : повеќе од 10,000 циклуси. Содржина на пакет : Прекинувач за менување 3 x, 3 x водоотпорен капак. Производите се пренесени преку ригорозно тестирање за да се обезбеди над 30,000 часови работен животен век под нормална употреба. Ако има проблеми со квалитетот во рок од 2 години, можете да ни испратите е -пошта.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката