.

.

Вентилатор За шпорет 4 Сечило 200cfm Вентилатор За Термичка Моќност Вентилатор За Шпорет На Дрва Со Топлинска Енергија Вентилатор За Горилник На Дрва За Дрво Камин Ек?

Вентилатор За шпорет 4 Сечило 200cfm Вентилатор За Термичка Моќност Вентилатор За Шпорет На Дрва Со Топлинска Енергија Вентилатор

Оценка на стоката:

DEN 1731.84
Достапност
Производот е достапен

- Започнете Автоматски : Надградба На Технологијата, Побрза Брзина, Поголем Волумен На ВоздухВентилаторот за шпорет на топлина е дизајниран да го циркулира топлиот воздух создаден од горење на дрво / јаглен или пелети.Ефикасно циркулира топол воздух низ куќата. - Еколошки И Самостојно Напојуван : Термоелектричниот модул делува како мал генератор за напојување на моторот на вентилаторот. Нема потреба од батерии и електрична енергија. Подобрената циркулација на топол воздух резултира со поголема удобност и ја намалува потрошувачката на дрво од вашиот шпорет. - Шепотете Тивко : Ново Дизајнирано Сечило, Поголем Волумен На Воздух, Помал шум.Вие дури и не знаете дека вентилаторот на шпоретот е таму, но ја чувствувате топлината!Ќе уживате во топол воздух во тивка и удобна средина. - Безбеден Дизајн : поддршката на вентилаторот на шпоретот е изработена со Анодизиран Алуминиум, способен да се спротивстави на висока температура, без деформација и без промена на бојата дури и по долго време работејќи под висока температура. - Подолг Животен Век : во основата на вентилаторот има би-метален безбедносен уред.Ако температурата на површината се искачи над околу 300°C, безбедносниот уред нежно го крева предниот дел на вентилаторот за да ги заштити ТЕГ и моторот. Спецификации : Сечилото Квантитет : 4 CFM : 150-200 CFMSpeed : 1350rpm Noise : 25db Start Temp.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката