.

.

Newport Прицврстувачи за прицврстувачи на најлонски пакети Поставете завртки за конус, 1/4-20 x 1, легура челик, црн оксид, хексадецимален приклучок груба нишка, конец Диј?

Newport Прицврстувачи за прицврстувачи на најлонски пакети Поставете завртки за конус, 1/4-20 x 1, легура челик, црн оксид, хексадецимален приклучок

Оценка на стоката:

DEN 12335.84
Достапност
Производот е достапен

Наменето за трајно поставување на меки или зацврстени шахти Длабоката пенетрација му дава на овој стил на завртка највисока торзионална и аксијална моќност. Може да се користи како хангар или стожер. За шахтите на цврстината на Роквел C15 или повеќе, место на место половина од нејзината длабочина. Препорачан хексадецимален штекер (Ален клуч) Големина : 1/8 (инч). Црниот оксид не е заштитна завршница и ќе 'рѓа ако е изложена на влага. Материјалот од не'рѓосувачки челик се препорачува за околини со влага. Наменето за трајно поставување на меки или зацврстени шахти. Длабоката пенетрација му дава на овој стил на завртка највисока торзионална и аксијална моќност. Може да се користи како хангар или стожер. За шахтите на цврстината на Роквел C15 или повеќе, место на место половина од нејзината длабочина. Препорачан хексадецимален штекер (Ален клуч) Големина : 1/8 (инч). Црниот оксид не е заштитна завршница и ќе 'рѓа ако е изложена на влага. Материјалот од не'рѓосувачки челик се препорачува за околини со влага. Има остра точка во форма на конус на долниот крај и најлонска лепенка за заклучување за посилно држење.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката