.

.

Дали ќе бидете мои картички за предлози за невести со коверти | Сет од 14 картички за деверуша зеленило | Предлог за цветни девојки | Дали ќе бидете моја слугинка на че

Дали ќе бидете мои картички за предлози за невести со коверти | Сет од 14 картички за деверуша зеленило | Предлог за цветни девојки | Дали ќе

Оценка на стоката:

DEN 303.20
Достапност
Производот е достапен

Вклучува - (8) картички за деверуша, (2) Maid of честа картички, (2) Matron of Honor Cards и (2) картички за цвеќиња со бели коверти Предлозите за предлози се празни внатре, оставајќи многу простор за ракописна, персонализирана нота. Еукалиптус зеленилото за зеленило обезбедува елегантен, висок изглед на овие прекрасни картички за слугинки!. Големина на картичката - Нашата 4 "x 6" преклопена ќе бидеш моја картичка за деверуша со комплети на пликови, ќе ви овозможи многу простор за да напишете срдечна порака или да вклучите фотографија со вашата белешка. Тоа е совршена, неутрална картичка за предлози за деверуша и дали ќе бидете мојот предлог за цветна девојка за да ги започнете вашите свадбени прослави!. Без размачкани или отпечатоци од прсти - Нашите картички за предлози на деверуши се направени со висококвалитетна, 300gsm Вудфри Мат хартија што нема да се размачка при пишување. Можете лесно да ја видите и почувствувате текстурираната хартија за супериорна квалитет на оваа картичка за предлози за деверуша!. Прекрасен дизајн - Овие елегантни картички за предлози за невестинска деверуша и слугинка на честа ќе бидат сигурни дека ќе ја возбудат вашата невестинска забава и ќе ги подготвите за вашиот голем ден! Едноставниот дизајн и празниот ентериер ви овозможуваат да ја искажете својата благодарност за вашите најдобри пријатели и да им кажете дека не можете да чекате да славите со нив!. Локално - Ви благодариме што поддржавте семеен бизнис надвор од Северна Калифорнија - ние навистина ја цениме вашата поддршка! Ве молиме, не двоумете се да не контактирате со какви било прашања или проблеми, ние сакаме да бидете целосно задоволни од вашата набавка.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката