.

.

Прецизен пресврт M51Co Кобалт челик долга должина, финиш на бронзен оксид, тркалезна шипка, спирален флејта, агол на точки од 135 степени, 15/64 “

Прецизен пресврт M51Co Кобалт челик долга должина, финиш на бронзен оксид, тркалезна шипка, спирален флејта, агол на точки од 135 степени, 15/64

Оценка на стоката:

DEN 2240.32
Достапност
Производот е достапен

Битовите за вежбање со должина (исто така наречени должина на затегнување), имаат подолги флејти и целокупни должини од битовите за вежбање на работниците Челик со голема брзина (HSS) кој содржи кобалт е добра комбинација на цврстина и цврстина, за употреба при дупчење низ тврди материи. Златен оксид, го задржува сечење течност и спречува чип на заварување на алатки. Аголот на точката на разделување од 135 степени е самоцентричен, го намалува одењето, добро за тврд материјал и го намалува притисокот врз сечење на рабовите. Тркалезните шини можат да се користат со најразлични системи за задржување на алатки. Прецизниот пресврт M51 CO малку вежба за дупчење е 35-степен, плукачка точка, тешка должност, тркалезна вежба за вежбање, изработен од брз челик и кобалт со завршница на бронзен оксид. Погодно за дупчење во широк спектар на материјали. Погоден е за дупчење до длабочина до шест пати повеќе од дијаметарот на вежбата. Дијаметарот на шанкот е ист како и големината на вежбата. Серијата M51 CO има форма на флејта од типот N (редовен агол на хеликс од 21 до 34 степени). Бронзениот оксид е третман на ниска температура на топлина што го намалува стресот на мелење во рамките на алатката и има привлечна, лесна за идентификација на бронзената боја. Бронзениот оксид најчесто се користи за да се идентификуваат алатките за челик кобалт. Направено од HSS со кобалт, што е многу пати потешко/поцврсто од HSS, ќе има предност подолго и ќе отклони помалку од HSS. Овие се исто така поотпорни на топлина од HSS. Овие квалитети му овозможуваат да работи со поголема брзина и добиточна храна. Тие се направени според стандардите на индустријата ANSI (фракционо големина), кои обезбедуваат парчиња вежба низ целиот свет да бидат во согласност со истите спецификации.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката