.

.

Displayschutz@Folix Atfolix Ecter Prection Protection Compational со Kobo ARC 10 HD заштитник на екранот, ултра-чист FX заштитен филм

Displayschutz@Folix Atfolix Ecter Prection Protection Compational со Kobo ARC 10 HD заштитник на екранот, ултра-чист FX заштитен филм

Оценка на стоката:

DEN 358.24
Достапност
Производот е достапен

FX-Clear Protector Film : Ултра-чист и тврд обложен, совршено вклопување и компатибилен со Kobo Arc 10 HD Овој кристално чист, високо транспарентен филм за заштита на екранот е скоро невидлив. Со цврстина на молив од 6 H на притисок за пишување 500g, многу отпорен на гребнатини - екстремно отпорен на гребење, тврд обложен заштитен филм компатибилен со kobo лак 10 HD. Издржливиот, повеќеслоен синтетички материјали на филмот обезбедува долготрајна механичка заштита на екраните против сите видови на оштетување-заштитниот на екранот е исклучително стабилен, издржлив и дизајниран за континуирана употреба. Додаток@folix - Направено во Германија *** Многу лесно се применува на заштитниот филм - 100% адхезија без меурчиња на чист екран, специјалниот силиконски лепило слој го присилува воздухот кога ќе се нанесе филмот, осигурувајќи се дека се прилепува силно на екранот. FX-Clear Protector Film : Ултра-чист и тврд обложен, совршено вклопување и компатибилен со Kobo Arc 10 HD. Овој кристално чист, високо транспарентен филм за заштита на екранот е скоро невидлив. Со цврстина на молив од 6 H на притисок за пишување 500g, многу отпорен на гребнатини - екстремно отпорен на гребење, тврд обложен заштитен филм компатибилен со kobo лак 10 HD. Издржливиот, повеќеслоен синтетички материјали на филмот обезбедува долготрајна механичка заштита на екраните против сите видови на оштетување-заштитниот на екранот е исклучително стабилен, издржлив и дизајниран за континуирана употреба. Додаток@folix - Направено во Германија *** Многу лесно се применува на заштитниот филм - 100% адхезија без меурчиња на чист екран, специјалниот силиконски лепило слој го присилува воздухот кога ќе се нанесе филмот, осигурувајќи се дека се прилепува силно на екранот. Филм за заштита на екранот FX-чист од Атфоликс, кристално чист, компатибилен со заштитниот екран на екранот на Kobo Arc 10 HDTHE FX, е транспарентен, високо-технолошки заштитен филм за екрани со висока резолуција. Ултра-чист и тврд обложен! Овој иновативен заштитен филм се одликува со својата врвна, кристално чиста транспарентност и одлична отпорност на гребење (може да издржи 6 H тврдост на молив на притисок за пишување 500 g).

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката