.

.

Curt 13382 Class 3 приколка за приколка, 2-инчен приемник, се вклопува во Subaru Crossstrek, сјајно црно прав палто

Curt 13382 Class 3 приколка за приколка, 2-инчен приемник, се вклопува во Subaru Crossstrek, сјајно црно прав палто

Оценка на стоката:

DEN 2.33
Достапност
Производот е достапен

Сигурна јачина Овој приколка за приколка е оценет за 3. Бруто тежина на приколката и 525 фунти. Тежина на јазик (ограничена на компонента за влечење со најниско оценување). Разноврсен дизајн. Овој удар од Класа 3 го подготвува вашето возило со стандарден 2-инчен x 2-инчен приемник за метеж, овозможувајќи широк спектар на опции за влечење. Може да прифати монтирање на топката, превозникот на карго, решетката за велосипеди, кука за влечење и многу повеќе. Целосно тестирано. Секој дизајн на приколката за приколка на Curt Class 3 е тестиран во услови на реалниот свет, на возилото во нашиот инженерски објект во Детроит. Подишките за задниот дел се тестираат според стандардите на SAE J684 за најголема безбедност при превозот.Мано тело : Плоштад. 'Рѓа, чип, отпорен на УВ. Овој удар на влечење е заштитена со уникатен финиш со двојна палто на течен шинодерит отпорен на 'рѓа и високо издржлив палто со црн прав. Двете завршувања се ко-излечени заедно за исклучителен отпор на 'рѓа, чипс и УВ зраци. Лесен за инсталирање. Овој метеж нуди прилагодено, фабричко вклопување на избрани модели години на Subaru Crossstrek. Без оглед на вашата задача што е на располагање - без разлика дали го лансира тој брод пред денот, поставувајќи го вашиот кампер пред брзањето или да добиете конечно оптоварување на депонијата пред да се затвори - прицврстувачите на приколката на Curt Class 3 нудат сила потребна за сериозно влечење. Тие го олеснуваат и да се донесат, нудејќи вклопување специфично за возилото и капацитетот на тежината да се справи со најразлични приколки. Прилагодените удари од класа 3 се најчестиот вид на приемник за приемници за пикап -камиони и SUV. Поради нивниот опсег на тежина, тие се наоѓаат и на автомобили со целосна големина, кросовери и минибуси. Секој пакет со прилагодено вклопување во класа 3 е направен за монтирање специфични за возилото. Овој конкретен комплет одговара на одредени години на Subaru Crossstrek (види информации за апликација за да се потврди компатибилноста на возилото). Обезбедува капацитет за носење тежина од 3. GTW и 525 фунти. Прицврстувачите за приколка на КАРТ Класа 3 обично се користат за прицврстување и прицврстување на приколки за комунални услуги, приколки за брод, кампери, моторни мотори или влезови на АТВ и повеќе (Забелешка : Никогаш не надминувајте ја компонентата за влечење со најниско оценување). Секоја хич од класа 3 има цевка за приемник од 2 "и е тестирана во согласност со SAE J684 за безбедност. За да се обезбеди дека ударите на приемникот Curt Class 3 имаат што е потребно за сериозно приколка, тие се дизајнирани со употреба на практичен пристап и се конструирани со Солиден, челик со голема јачина и прецизно заварување. Ние исто така ги штитиме нашите удари од класа 3 во ко-излечен финиш на течен а-палто и црн прав палто за супериорна отпорност на 'рѓа, чипс и УВ оштетување. На Курт, мислиме на секој метеж треба да понуди дизајн специфичен за возилото, што значи непречена интеграција и сигурна врска за вашата следна авантура. За вистински да ви дозволите да го донесете, нашите обичајни приемници се направени во САД и имаат ко-излечен финиш на течен Бондерит, внатре и надвор , и издржлив палто во прав.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката