.

.

Прицврстувач за тврдо-најнадвор 014973224721 Tinner Rivets, 4 lb, парче-100

Прицврстувач за тврдо-најнадвор 014973224721 Tinner Rivets, 4 lb, парче-100

Оценка на стоката:

DEN 2.00
Достапност
Производот е достапен

Материјал : челик Номинална големина : 4 lb. Тип : Цврст навртки. Материјал : челик. Номинална големина : 4 lb. Тип : Цврст навртки. Ние опфаќаме широк спектар на сврзувачки елементи идеални за многу апликации што ги опфаќаат домот, фармата, бизнисот, автомобилите и во индустријата. Повеќето од нашите сврзувачки елементи имаат лесен цинк со челик што дава повеќе финш отпорен на 'рѓа. Ние, исто така, продаваме обложени и не'рѓосувачки производи за дополнителен отпор на 'рѓа. Ние складираме многу одделенија на сврзувачки елементи кои се движат од низок јаглероден челик до зацврстен, челик третиран со топлина. Не се применуваат сите сврзувачки елементи за сите апликации, па затоа бидете сигурни дека ќе го тестирате Thouroughly и да добиете мислење на лиценциран градежник или овластен зграда или структурен инженер пред да се потпирате на овие сврзувачки елементи за какви било ситуации кога неуспехот би резултирал во оштетување на имотот или лицето.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката