.

.

Klein Tools 25963 Чекор вежба за вежбање, 1/4 до 3/4-инчи, спирално двојно магла, исекува тенки метал, пластика, алуминиум, дрво, 1/4-инчен хексадецимален шанк, вако

Klein Tools 25963 Чекор вежба за вежбање, 1/4 до 3/4-инчи, спирално двојно магла, исекува тенки метал, пластика, алуминиум, дрво, 1/4-инчен

Оценка на стоката:

DEN 0.67
Достапност
Производот е достапен

2 Спирални флејти Отстранете ги чиповите и помагаат да се повлече малку преку материјалот за побрзо сечење Обвивка на титаниум нитрид за да помогне во расипување на топлината за подолг живот. 1/4-инчен хексадецимален треска за цврсти, позитивни зафат во стандардните вежби и возачите на влијанија. Врвот на точката на поделба започнува брзо намалување на дупките и спречува лебдат кога ќе се додаде притисок. Ознаки на големината на дупката со ласерска дупка со почеток од 1/4-инчи за идентификација на брза големина. Направено за челик (до 16 мерач), дрво, пластика и алуминиум. 9 големини на дупки од 1/4 до 3/4-инчи. Двојните спирални флејти на парчињата за вежбање на Vaco, помагаат да се повлече чекорот малку низ материјалот за побрзо сечење. Оставата за титаниум нитрид го продолжува животот на работ. Погодно за употреба со двигател на удар и вежба, 1/4-инчен хексадецимален облик обезбедува цврст, позитивен зафат.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката