.

.

Ввивид Комплет За Обновување/Обновување На Фаровите Направи Сам

Ввивид Комплет За Обновување/Обновување На Фаровите Направи Сам

Оценка на стоката:

DEN 269.92
Достапност
Производот е достапен

Совршено прилагоден за употреба на фарови, задни светла, магла и насочни светла Вклучува : 2x 800 гриз шкурка влошки, 2x 1200 гриз шкурка влошки, 2x 2000 гриз шкурка влошки, 1 полирање диск, 2 торбички на полирање соединение, 2 торбички НА УВ слој, 1 ролна маскирање лента, 1 велкро адаптер, 1 машина адаптер и 1 пена апликатор диск. Помага во заштитата од УВ зраци и идно пожолтување или промена на бојата. Враќа заматени и досадни леќи, како и отстранување на помали гребнатини или пукнатини за помалку од еден час!. Лесен за употреба процес од 4 чекори (вклучени Упатства). Вратете ги старите и оштетени фарови во лајк-нова состојба за само 5 минути со Вивиден Комплет за Реставрација на Фаровите. Овој комплет ги вклучува сите потребни алатки (заедно со секој заеднички чистач за домаќинство и заедничка вежба) потребни за вашите фарови да изгледаат фабрички свежи. Вклучува 3 различни оценки на влошки за шкурка за да ги избришат несовршеностите од површината, растворите за полирање и течноста за заштита ОД УВ зраци. Само следете ги 4-те едноставни чекори на пакувањето и за кратко време вашите фарови изгледаат сосема ново!.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката