.

.

РАБ ИНДУСТРИСКИ Фалсификувани Месинг 90 Степен Намалување На Улица Лактот 3/8 Женски Нпт Х 1/2 Машки Нпт Гориво / ВОЗДУХ/ Вода / Нафта/ Гас

РАБ ИНДУСТРИСКИ Фалсификувани Месинг 90 Степен Намалување На Улица Лактот 3/8 Женски Нпт Х 1/2 Машки Нпт Гориво / ВОЗДУХ/ Вода / Нафта/ Гас

Оценка на стоката:

DEN 3.33
Достапност
Производот е достапен

3/8 "Женски нпт х 1/2" Машки Нпт Фалсификувани Месинг Намалување на Лактот Работен притисок од 1200 PSI, температурен опсег од -65°F до 250°F (-53°C до 121°C) температурен опсег од -65°F до 250°F (-53°C до 121°C). ЗАБЕЛЕЖЕТЕ, 3/8 "НПТ МЕРИ 0,675", 1/4 "НПТ МЕРИ 0,540" НАДВОРЕШЕН ДИЈАМЕТАР НА КОНЕЦОТ ВО ЛИНЕАРНИ ИНЧИ. Поддржани Од страна На работ индустриски целосна гаранција производители. НЕ СЕ СМЕТА ЗА СЛОБОДЕН. НЕ ЗА ВОДА ЗА ПИЕЊЕ. 3/8 "Женски нпт х 1/2" Машки нпт 90° Фалсификувани Месинг Намалување На Лактот Цевки Фитинг. Се користи за различни апликации, не ограничувајќи се на маснотии, горива, ладење, вода, нафтен гас и хидраулични системи. Работен притисок од 1200 ПСИ. Температурен опсег од -65°F до 250°F (-53°C до 121°C). Ги исполнува стандардите НА АСА, АСМЕ и САЕ. Не се смета за слободен. Не за употреба со вода за пиење. Ве молиме запомнете : големината на Конецот НПТ не се одредува според неговиот надворешен дијаметар на конецот во инчи. Ве молиме прегледајте ја нашата приложена табела ЗА големина НА НПТ за да ја преминете референтната големина на нпт на линеарни инчи.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката