.

.

Безжичен дигитален микроскоп, рачна WiFi микроскоп камера со порта од типот Ц и ЛЕР без сенка, зголемување од 50x-1000x

Безжичен дигитален микроскоп, рачна WiFi микроскоп камера со порта од типот Ц и ЛЕР без сенка, зголемување од 50x-1000x

Оценка на стоката:

DEN 2.67
Достапност
Производот е достапен

Порта за полнење од типот Ц : Дигитален микроскоп со дизајн на лента за рака, лесен за носење Порта за полнење од типот Ц, позитивно и негативно достапно побрзо и постабилно. Wi Fi конекција : Дигитален микроскоп поддржува Wi Fi врска, 10 M пренос на долги растојанија. Ситна шема на фокусирање на анти -лизгање, точно позиционирање, се размножува лесно прилагодено. Зголемување на 1000x : џебните микроскопи имаат висока дефиниција 2 MP, не уморни од барање долго време, 1000 пати зголемување, фотографија, видео, сплит екран, компатибилен со компјутер. Прилагодлива LED светлина без сенка : Безжичен дигитален микроскоп има прилагодлива светлина без сенка, најдобра температура на бојата и осветленост за создавање на најјасна слика. Опсег на примена : Идеален за инспекција на текстил, инспекција за печатење, PCB и прецизна инспекција на инструментите, инспекција на кожата, инспекција на скалпот, инспекција на накит, итн. Порта за полнење од типот Ц, позитивно и негативно достапно побрзо и постабилно. Wi Fi конекција : Дигитален микроскоп поддржува Wi Fi врска, 10 M пренос на долги растојанија. Ситна шема на фокусирање на анти -лизгање, точно позиционирање, се размножува лесно прилагодено. Зголемување на 1000x : џебните микроскопи имаат висока дефиниција 2 MP, не уморни од барање долго време, 1000 пати зголемување, фотографија, видео, сплит екран, компатибилен со компјутер. Прилагодлива LED светлина без сенка : Безжичен дигитален микроскоп има прилагодлива светлина без сенка, најдобра температура на бојата и осветленост за создавање на најјасна слика. Опсег на примена : Идеален за инспекција на текстил, инспекција за печатење, PCB и прецизна инспекција на инструментите, инспекција на кожата, инспекција на скалпот, инспекција на накит, итн.

Декларирани спецификации

Item Type:
Wireless Digital Microscope
Material:
ABS
Pixels:
200W Pixels
Zoom Multiple:
50-1000X
Image Resolution:
1920x1080P
Video Resolution:
1280x720P
Focal Length:
Manual Focus (2-60mm / 0.1-2.4in)
WiFi Connection Distance:
Approx. 10m/32.8ft (Open Conditions)
Image Format, JPG Video Format, MP4, AVI:
Dynamic Frame Rate:
20-30f / S
Battery Type:
Lithium Battery, Battery Capacity
Support System For Android 6.0, For IOS 9.0, For Windows Vista 7 8 10, For OS X 11.0+:
Charging Time:
About Two Hours, Use Time About Two Hours
How to Use:
1. APP download and installation:
2. Turn on the device:
3. WIFI link:
4. Quick focus:
Package List:
1 xWireless Digital Microscope:
1 x Data Cable:
1 x Instruction Book:
1 x Storage Bag:

Комплементите на стоката