.

.

Етермета 24 ЕЕЗ Редовна Уста Конзервирање Бендови Прстени, Конзервирање Прстени Редовна Уста, Метал Прстен Сребрена Завртка Бендови Капи Компатибилен Со Мејсон Ко?

Етермета 24 ЕЕЗ Редовна Уста Конзервирање Бендови Прстени, Конзервирање Прстени Редовна Уста, Метал Прстен Сребрена Завртка Бендови Капи Компатибилен

Оценка на стоката:

DEN 111.84
Достапност
Производот е достапен

● ШИРОКА АПЛИКАЦИЈА - - - прстените за конзервирање компатибилни со тегли за конзервирање мејсон и повеќето шишиња Редовната тегла за конзервирање на устата е погодна за тегли мејсон, Тегла Со Топки, Тегли За Конзервирање кои можат да складираат зачини, бонбони, бисквити, овошје, џем, безалкохолни пијалоци, чај, кафе, нокти, доаѓаат со добро запечатување, можат да бидат сигурни дека ќе ги користат. ● ВРВЕН КВАЛИТЕТ - - - Редовните прстени за конзервирање на устата се изработени од висококвалитетен материјал од лимена плоча со подобро запечатување, што може да ја направи вашата храна или лименки за свежа и долготрајна. Безбедно за фрижидери, микробранови печки и машина за миење садови. Издржлив и лесен за чистење. Металните ленти за тегли се препорачуваат да се исушат со крпа после миење за да се спречи ' рѓосување засекогаш. ● ПРАКТИЧЕН СПЛИТ ДИЗАЈН - - - сплит дизајнот го прави да одговара на повеќе капаци, лентата може да се нанесе во комбинација со силиконски капаци за ферментација и капаци за никнување. Секој прстен за запечатување тегла има мал дизајн на жлебови за цврсто и сигурно вклопување, Добар За отворање шишиња и одржување на храната во вашите тегли безбедна и свежа.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката