.

.

Преносни Небулизатори за Кашлица, Рачен Мини Мрежен Небулизатор За Бебиња, Личен Инхалатор За Пареа Машина За Небулизатор На Астма Со Маска За Уста За Лесно Дишење

Преносни Небулизатори за Кашлица, Рачен Мини Мрежен Небулизатор За Бебиња, Личен Инхалатор За Пареа Машина За Небулизатор На

Оценка на стоката:

DEN 207.84
Достапност
Производот е достапен

●ДОБАР ЕФЕКТ НА ПРЕВЕНЦИЈА● третманите Со Небулизатор можат да спречат респираторните проблеми да се развијат првично или да се влошат Тие се исто така ефикасни во лекувањето на акутни итни случаи на дишење. ●ЕФИКАСНА ИСПОРАКА на ЛЕКОВИ ● Висококвалитетниот аеросол се испорачува побрзо и помалку лекови се трошат. Тоа е од корист за респираторниот тракт многу брзо и директно. Покрај тоа, може да се потроши за околу пет минути и брзината е голема придобивка овде. ●ДВЕ НИВОА НА НЕБУЛИЗАЦИЈА доаѓаат со две (високи/ниски) нивоа. Децата може да имаат корист од помазна магла со помала стапка на небулизација, додека на возрасните со тешки респираторни состојби може да им треба повисоко ниво на небулизација за да добијат повеќе лекови. ●ИЗДРЖЛИВ СИГУРЕН НЕБУЛИЗАТОР ● ако често ја користите машината, тогаш овој небулизатор треба да биде вашиот прв избор. Дизајниран со надграден панел од мрежа од јаглеродни влакна кој е поотпорен, поотпорен на киселини, алкалии и корозија и со помала веројатност да пукне при вибрации со висока фреквенција. ●ЛЕСНОТИЈА на КОРИСТЕЊЕ ● Небулизаторите се прилично едноставни, лесни за употреба.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката