.

.

Powkoo Малку Био Сунѓер Филтер Аквариум Филтер Сунѓер, Тивка Пена Филтер За Бета, Срј, Одгледувач Риба Резервоарот

Powkoo Малку Био Сунѓер Филтер Аквариум Филтер Сунѓер, Тивка Пена Филтер За Бета, Срј, Одгледувач Риба Резервоарот

Оценка на стоката:

DEN 368.00
Достапност
Производот е достапен

Филтер за сунѓер со воздушен погон, супер тивок, обезбедува и механичка и биолошка филтрација, зголемување на кислородот, аерација, филтрација 3 во 1, погоден за слатководни и солени води Висока густина порозна 60ppi парична казна сунѓер, заштита на бебето риба од вшмукување во системот за филтрирање, цилиндрични вертикална лента сунѓер дизајн, кој обезбедува повеќе површина за раст на корисни мали суштества, и стапици лебдат остатоци и парична казна честички, чувајте вашиот аквариум кристално чиста и чиста, поблиску до природниот квалитет на водата. Лесно за поставување, не е потребен воздушен камен, едноставно поврзете ја цевката на авиокомпанијата со воздушната пумпа и поврзете ја со влезот на воздух во цевката за подигнување, меурот подалеку, и филтрацијата и аерацијата во еден раствор, ја одржува водата добро оксигенирана. Лесно за чистење : едноставно извадете го сунѓерот, исплакнете го и исцедете го во вода од резервоарот, препорачувајте да ги чистите сунѓерите неделно и редовно. ●Одговара на големината на резервоарот за риби : 1 до 5 галони ● Цилиндричната форма добро се вклопува во секој агол, малиот филтер За сунѓер не зазема премногу простор, одличен филтер за био сунѓер за аквариум, што добивате : 1 x Powkoo аквариумски филтер за сунѓер, 1 x powkoo торба за малопродажба.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката