.

.

Урт 95мм Магнетни УВ + Кружни Поларизирачки Филтер За Леќи Комплет

Урт 95мм Магнетни УВ + Кружни Поларизирачки Филтер За Леќи Комплет

Оценка на стоката:

DEN 3.00
Достапност
Производот е достапен

КОМПЛЕТОТ ЗА ДУЕТИ Со УВ Филтер плус+ за заштита на вашиот објектив и заострување на вашите фотографии и ПОЛАРИЗИРАЧКИ Филтер CPL плус+ за намалување на отсјајот, зајакнување на боите и контрастот НАЈДОБРОТО СТАКЛО Ужива вистинска преносливост на светлината, најдобра јасност и поларизација. НАШИОТ УВ Филтер има 30-слој нано-слој и НАШИОТ ЦПЛ има 20 слоеви и над германското стакло ШОТ. МАГНЕТНА ЛЕСНОТИЈА Нашиот свесен дизајн го минимизира просторот и тежината во вашиот комплет и го забрзува работниот тек со удобен магацински, магнетски систем. Ве молиме запомнете : комплетите За Магнетски филтри вклучуваат прстен за магнетски адаптер. ПООСТРИ СЦЕНИ Нашата УВ плус+ ја намалува ултравиолетовата магла и НАШАТА ЦПЛ плус+ ја намалува поларизираната светлина за подобра јасност, контраст и посилни бои. ЗАСАДИ 5 ДРВЈА овој Филтер За Урт ги финансира локалните заедници да засадат 5 дрвја во областите погодени од уништувањето на шумите. Нашата визија е да ви помогнеме да поминете повеќе време во природа со камера. Ние веруваме дека фотографијата игра важна улога во глобалното движење за зачувување.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката