.

.

Вен ПЛ1252 15-Засилувач 12.5-Инчен Дво-Сечилото Клупа Дебелина Планер, Црна И POWERTEC 13100 59-1/2 x 1/8 x 14 Tpi Бенд Видов Сечилото, За Sears, B&засилувач;D, Ryobi, Делта, И Skil 9 Bandsaw

Вен ПЛ1252 15-Засилувач 12.5-Инчен Дво-Сечилото Клупа Дебелина Планер, Црна И POWERTEC 13100 59-1/2 x 1/8 x 14 Tpi Бенд Видов

Оценка на стоката:

DEN 3.00
Достапност
Производот е достапен

Производ 1 : авионски плочи дебели до 6 инчи и широки 12,5 инчи Производ 1 : 15а моторот генерира 20.000 парчиња во минута со стапка на напојување од 26 стапки во минута. Производ 1 : Вклучува две реверзибилни 12,5-инчни ск5 сечила (модел БП122К). Производ 1 : Прилагодете ја длабочината од каде било од 0 до 1/8 од инч со секое поминување. Производ 2 : ВКЛУЧУВА : 59 € инчен бенд видов сечилото (едно парче) - погоден за повеќето 59-1/2 "долго, 1/8" широк, 0. 025" дебели, бенд видов ножеви. Производ 2 : КВАЛИТЕТ : сечилото за пила со лента е направено од врвен, висококвалитетен јаглероден челик со отпорност на топлина и заварување. Производ 2 : ДИЗАЈН : оваа прецизна алатка за сечење е конструирана со оптимален геометриски аранжман на забите што обезбедува беспрекорни резултати на сечење при големи брзини на изведба. Производ 2 : ПРИМЕНА : флексибилното сечило на тврдиот раб на јаглерод работи совршено со тврди и меки шуми, пластика и плус обоени метали. Производ 1 : авионски плочи дебели до 6 инчи и широки 12,5 инчи. Производ 1 : 15а моторот генерира 20.000 парчиња во минута со стапка на напојување од 26 стапки во минута. Производ 1 : Вклучува две реверзибилни 12,5-инчни ск5 сечила (модел БП122К). Производ 1 : Прилагодете ја длабочината од каде било од 0 до 1/8 од инч со секое поминување. Производ 2 : ВКЛУЧУВА : 59 € инчен бенд видов сечилото (едно парче) - погоден за повеќето 59-1/2 "долго, 1/8" широк, 0. 025" дебели, бенд видов ножеви. Производ 2 : КВАЛИТЕТ : сечилото за пила со лента е направено од врвен, висококвалитетен јаглероден челик со отпорност на топлина и заварување. Производ 2 : ДИЗАЈН : оваа прецизна алатка за сечење е конструирана со оптимален геометриски аранжман на забите што обезбедува беспрекорни резултати на сечење при големи брзини на изведба. Производ 2 : ПРИМЕНА : флексибилното сечило на тврдиот раб на јаглерод работи совршено со тврди и меки шуми, пластика и плус обоени метали. Вен ПЛ1252 15-Засилувач 12,5-Инчен Планер За Дебелина На Клупата Со Две Сечила, Црн Се Сеќавате кога ги вративте тие стари нерамни табли во живот? Планерот За Дебелина на Клупата од 12,5 Инчи го пренаменува грубото и истрошено дрво за исклучително мазна завршница. Моќниот мотор со 15 засилувачи обезбедува до 20.000 парчиња во минута со стапка на напојување од 26 стапки во минута. Авионски плочи широки до 12,5 инчи и дебели 6 инчи со леснотија. Практичното копче за прилагодување на длабочината варира секој премин за полетување од 0 до 1/8 од инч. Пристаништето за прашина од 2 инчи ги отстранува чиповите и струготините од работното парче, додека ролерите за враќање на работното парче прават повеќе додавања ветре. Овој пакет, исто така, вклучува табели за напојување и надминување со прилагодување на висината за да се ограничи угарката додека се обезбедува дополнителна поддршка на вашето работно парче за време на планирањето.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката