.

.

Врвен Полиран Виолетова Аметист Кристален Кварц Природен Камен Сфера Со Златен Штанд Чакри Исцелување Сурови Минерали Примерок Заздравување На Топчиња Наелектри

Врвен Полиран Виолетова Аметист Кристален Кварц Природен Камен Сфера Со Златен Штанд Чакри Исцелување Сурови Минерали Примерок Заздравување

Оценка на стоката:

DEN 0.67
Достапност
Производот е достапен

Ќе добиете Точна Големина На Сфера околу 85мм, Тежина околу 825 грама, бидејќи сите наши предмети се рачно изработени секогаш постојат мали отстапувања во големината, бојата и изгледот (стојат слободен вклучени). Кристалните Сфери се една од најмоќните алатки што се користат во заздравувањето на кристалите. Кристалната сфера емитува многу висока фреквенција на хармонија и позитивна енергија поради неговата симетрична форма. Тие зрачат со позитивна енергија во сите правци, што ги прави совршен предмет за фокусирање за заздравување на кристалите. Сферите за лекување на кристали помагаат да се смират и неутрализираат многу негативни емоции, помагајќи да се олесни умот за да можете да се фокусирате на позитивните во вашиот живот. Употреба : Вика, Олтарен Камен, Заздравување На Реики, Света Геометрија, Медитација, Енергетска Работа, Заштита, Лековит Декор, Пржење, Гледање, Фенг Шуи, Групна Хармонија. Овие СФЕРИ се совршени за засилување на вашите медитации или енергетска работа, фонтана топка, градинарска топка. Услуги за Испорака на федекс : 10-14 дена ЗА САД, Австралија, Нов Зеланд, Европа, Азија, Африка и Други. Ќе добиете Точна Големина На Сфера околу 85мм, Тежина околу 825 грама, бидејќи сите наши предмети се рачно изработени секогаш постојат мали отстапувања во големината, бојата и изгледот. (стојат слободен вклучени). Кристалните Сфери се една од најмоќните алатки што се користат во заздравувањето на кристалите. Кристалната сфера емитува многу висока фреквенција на хармонија и позитивна енергија поради неговата симетрична форма. Тие зрачат со позитивна енергија во сите правци, што ги прави совршен предмет за фокусирање за заздравување на кристалите. Сферите за лекување на кристали помагаат да се смират и неутрализираат многу негативни емоции, помагајќи да се олесни умот за да можете да се фокусирате на позитивните во вашиот живот. Употреба : Вика, Олтарен Камен, Заздравување На Реики, Света Геометрија, Медитација, Енергетска Работа, Заштита, Лековит Декор, Пржење, Гледање, Фенг Шуи, Групна Хармонија. Овие СФЕРИ се совршени за засилување на вашите медитации или енергетска работа, фонтана топка, градинарска топка. Услуги за Испорака на федекс : 10-14 дена ЗА САД, Австралија, Нов Зеланд, Европа, Азија, Африка и Други. Ставка/Стил : Камена Сфера (Топка), Состојба : Нова, Боја : Виолетова И Сина, Големина/Тежина : 85мм (3,4") / 825 Грама, Име На Камен : Виолетова Аметист Кристал, Потекло : Бразил. Овие се навистина убави квалитетни исечени и полирани Виолетови кристални камења од Аметист голема сфера од индија. Овие се одлични за употреба во Мрежи, Медитација или само за украсување на Вашиот Олтар или Просторија за Лекување. се вели дека овој виолетов камен е неверојатно заштитен, лековит и прочистувачки.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката