.

.

Гајван Чај Сет, Кинески Традиционални Гаи Ван Чаша Со Капак За Инфузер Улонг Чај/Пуер Чај

Гајван Чај Сет, Кинески Традиционални Гаи Ван Чаша Со Капак За Инфузер Улонг Чај/Пуер Чај

Оценка на стоката:

DEN 856.00
Достапност
Производот е достапен

- - - Кинескиот чај гонг / Кунг фу чај гајван чај се традиционално мали и деликатни садови кои се користат за ценење на аромите и вкусовите на чајот Тие обично се многу помали од просечната шолја за чај и треба внимателно да се изберат за големина пред купувањето. - - - Комплетот за чај гаиван е триделен сад за подготовка на чај со потекло од Кина за време на династијата Минг. Гајванот се состои од капак, сад и чинија и е ценет од љубителите на чај поради неговата способност да ја извади целосната арома на лисјата. Тоа е популарен избор за подготовка и уживање во чаеви со лабави лисја. - - - Оваа чаша за чај во гајван е совршен начин да уживате во различни чаеви, Од Улонг, Црна, Пуер, Зелена, Бела, Цветна и Билна, до Кесички Со Чај. Тоа е одличен подарок за секој љубител на чај и ќе додаде воздух на софистицираност на вашиотitualуал за време на чајот. - - - Овој традиционален кинески сет за чај кунг фу е совршен за правење и уживање во вашите омилени чаеви. Гајван го олеснува филтрирањето на остатоците од чај, а неговиот прилагодлив капак ви овозможува да ја прилагодите големината на отворот. Неговите елегантни и меки линии му даваат кралски изглед. Тоа е неопходна компонента за традиционална Кинеска церемонија за чај. Чист Стаклен Материјал : - - - - овој кинески чај гајван е изработен со прецизност и изработен од боросиликатно стакло отпорно на топлина. Нејзините елегантни линии и благородна аура го прават задоволство да се одржи. Неговата површина е мазна на допир и нејзината робусна текстура зрачи со чувство на квалитет и луксуз. Капацитет И Големина - - - Оваа керамичка чинија за чај има приближна големина 3,93 Инчи/ 10 См(Ч) * 3,14 Инчи/ 8 см (В) И Капацитет : 150мл/5оз. Погоден за 2 до 4 луѓе да делат чај во исто време. Широко користена - - - Оваа чаша за чај во гајван е совршен додаток за секој љубител на чај кој сака да ужива во традиционалната Кинеска Церемонија на чај Гонг Фу.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката