.

.

Тб Вудс 8/5VP1000 Тесен Појас V-Појас, 8 Бендови, 5v Дел, 100.00 Должина На Ременот

Тб Вудс 8/5VP1000 Тесен Појас V-Појас, 8 Бендови, 5v Дел, 100.00 Должина На Ременот

Оценка на стоката:

DEN 0.67
Достапност
Производот е достапен

Идеален за употреба на проблематични погони кои бараат голема јачина на удар и моќност на носење Практично нула истегнување ја елиминира потребата за постојано повторно затегнување на ременот. Специјално третираната дополнителна цврста обвивка издржува сили на лизгање и смолкнување при врвни оптоварувања без да генерира прекумерна топлина. Идеален за употреба на проблематични погони кои бараат голема јачина на удар и моќност на носење. Практично нула истегнување ја елиминира потребата за постојано повторно затегнување на ременот. Специјално третираната дополнителна цврста обвивка издржува сили на лизгање и смолкнување при врвни оптоварувања без да генерира прекумерна топлина. Премиум ремените имаат најголема густина на моќност од Кој Било V-појас и драматично се протегаат помалку од стандардните пресеци. Затоа тие се идеални за употреба на проблематични погони кои бараат голема јачина на удар и моќност на носење. Заменува неколку ремени со јачина на еден појас. Појасите со ленти имаат повеќеслојна лента за врзување што обезбедува одлична странична цврстина за да спречи превртување или исклучување на ремените од погонот.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката