.

.

НЕРЃОСУВАЧКИ Челик Од НЕРЃОСУВАЧКИ Челик 304 Фитинг За Леани Цевки, Приклучок Со Квадратна Глава, Класа 150, 2 Нпт Машки

НЕРЃОСУВАЧКИ Челик Од НЕРЃОСУВАЧКИ Челик 304 Фитинг За Леани Цевки, Приклучок Со Квадратна Глава, Класа 150, 2 Нпт Машки

Оценка на стоката:

DEN 3.33
Достапност
Производот е достапен

Големина на фитинг на цевки : 2" нпт женски; надворешен дијаметар : 2 инчни нпт нишки за употреба со женски навојни цевки Фитинзи за цевки се компоненти што се користат за поврзување, прекинување, контролирање на протокот и промена на насоката на цевката. Тип на фитинг на цевки за приклучок : навој; облик на ставка : приклучокот со квадратна глава се компоненти што се користат за затворање и завршување на крајот на цевката. Спецификација на приклучокот за фитинг на цевки : температурен рејтинг : - 20-460 степени целзиусови; работен притисок : 0-360 ПСИ; рејтинг на притисок : класа 150. Материјал за монтирање на леани цевки : нерѓосувачки челик 304 за цврстина, ниска содржина на јаглерод за поголема отпорност на корозија(месингот е премногу слаб и ќе се скрши во употреба), што може да се поврзе со бакар, месинг, пластика, алуминиум и заварен челик. Приклучокот со јадро од квадратна глава на ДЕРПАЈП се компоненти што се користат за затворање и завршување на крајот на цевката. Се користи за вода, нафта, гас и други медиуми. Приклучоците имаат широк спектар и широки апликации. Погоден за блокирање на млазницата на доводниот колектор, блокот на моторот, пристаништето на пумпата за вода, водоводните цевки, механичката опрема, хидрауличната опрема, температурата на водата и дупката на сензорот за масло итн.

Декларирани спецификации

temperature rating:
-20-460 degrees fahrenheit; working pressure

Комплементите на стоката