.

.

2023 Де Модерен Комеморативен Пауеркоин Танграм Загатка 2 Мл Сребрена Монета 5$ Ниуе 2023 Антички Финиш

2023 Де Модерен Комеморативен Пауеркоин Танграм Загатка 2 Мл Сребрена Монета 5$ Ниуе 2023 Антички Финиш

Оценка на стоката:

DEN 1.67
Достапност
Производот е достапен

Земја : Ниуе-Година : 2023 Номинална Вредност : 5 Долари-Метал : Сребро . Дијаметар : 50 мм - Тежина( г) : 62,2 (2 мл). Квалитет : Антички Финиш-Нане( компјутери) : 250 - СЕРТИФИКАТ КОА : да - случај За Презентација (кутија) : Да. Моќ Монета - powercoin.it -Најдобро Оценет Продавач. Земја : Ниуе-Година : 2023. Номинална Вредност : 5 Долари-Метал : Сребро . Дијаметар : 50 мм - Тежина( г) : 62,2 (2 мл). Квалитет : Антички Финиш-Нане( компјутери) : 250 - СЕРТИФИКАТ КОА : да - случај За Презентација (кутија) : Да. Моќ Монета - powercoin.it -Најдобро Оценет Продавач. ТАНГРАМ ЗАГАТКА 2 Мл Сребрена Монета 5$ Ниуе 2023 - оваа неверојатна Сребрена монета од 2 Мл е посветена на познатата Кинеска игра наречена Танграм Загатка, сложувалка за дисекција која се состои од седум рамни многуаголници, наречени тен, кои се составени за да формираат форми. Монетата има 7 обоени дрвени влошки, Има античка монета за квалитет На Финишот и доаѓа во случај, заедно со Сертификатот за Автентичност. Ограничена кованица од само 250 парчиња ширум светот! Обратното од монетата прикажува сложен дизајн со седум рамни многуаголници кои се составени за да формираат форма.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката