.

.

CXDTBH Гроздобер Бакар Флип Покритие Метал Џеб Часовник Компас Кампување Пешачење Пловење Наутички Морски Опстанок Компас

CXDTBH Гроздобер Бакар Флип Покритие Метал Џеб Часовник Компас Кампување Пешачење Пловење Наутички Морски Опстанок Компас

Оценка на стоката:

DEN 1219.36
Достапност
Производот е достапен

1 Џебен компас, тоа е пренослив компас за носење кога излегувате. квалитетен компас, гроздобер антички дизајн на компас, висока бакарна метална обвивка, полирана површина. Точниот магнетски компас, скалата на компасот е многу убава и јасна, магнетната игла на север е многу точна и стабилна. Точниот компас ве води дома без разлика дали сте во планините или во пустината. Одличен подарок за компас за мажи, жени , Ден На Таткото, Ден На Ветераните, Божиќ итн. Џебен компас, тоа е пренослив компас за носење кога излегувате. квалитетен компас, гроздобер антички дизајн на компас, висока бакарна метална обвивка, полирана површина. Точниот магнетски компас, скалата на компасот е многу убава и јасна, магнетната игла на север е многу точна и стабилна. Точниот компас ве води дома без разлика дали сте во планините или во пустината. Одличен подарок за компас за мажи, жени , Ден На Таткото, Ден На Ветераните, Божиќ итн.Спецификација : Боја : како што покажуваат сликите материјал : бакар, акрилик : 6.6 cm Weight : околу 55g/1.94 oz Note : Поради различниот монитор и светлосниот ефект, вистинската боја на предметот може да биде малку поинаква од бојата прикажана на сликите.

Декларирани спецификации

Color:
as pictures show
Material:
copper, acrylic
Size:
6.8*5*1.6cm
Weight:
about 55g/1.94oz
Note:
Due to the different monitor and light effect, the actual color of the item might be slightly different from the color showed on the pictures. Thank you!:
Please allow 1-3mm measuring deviation due to manual measurement.:
Package Included:
1 x Compass
Measure directions. Can be easily :

Комплементите на стоката