.

.

Ducati Diavel 12-17 3p Систем Страна Монтирање, 1 Пакет

Ducati Diavel 12-17 3p Систем Страна Монтирање, 1 Пакет

Оценка на стоката:

DEN 2239.84
Достапност
Производот е достапен

Количина на пакетот : 1 Тип на производ : АВТО ДОДАТОК. Димензии на пакетот : 12,7 см х 29,21 см х 78,74 см. Земја на Потекло : Шпанија. Вклучен Е 3П Систем и Хардвер. Странично монтирање на системот ШАД 3П новиот Држач За Странични Куќишта 3П овозможува монтирање на новите Странични Куќишта НА ШАД На Дукати Дибел 12-17 Една од најважните иновации НА ШАД. Новиот комплет за странични СИСТЕМИ 3П е специјално создаден за оваа пригода, и додека се развиваше, не беа на ум самоesетиката. Клучната точка што треба да се земе предвид беше безбедноста. Интегриран Дизајн : комплетот 3П е многу подобро интегриран со велосипедот. Типичната правоаголна рамка е сведена на една рака која ги поддржува трите точки (3 P) потребни за фиксирање на страничниот случај. Позиција : и волуменот на куќиштето и аголот на Системот 3П се дизајнирани да ја префрлат тежината на багажот што е можно повеќе кон центарот на гравитација на велосипедот. Ова дава поголема безбедност и стабилност при возење со полн товар. Аеродинамично : употребата на 3 поени дава цврстина и флексибилност во исто време. Ова се рефлектира при мало замавнување на куќиштето, што овозможува воздухот лесно да тече околу него, избегнувајќи го ефектот на "сидро" на типичен рамен и крут случај.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката