.

.

Пинглин 100 ПАРЧИЊА Дин Железнички Терминални Блокови, ВЕЛИКА БРИТАНИЈА 2. 5Н 24-12вг Терминални Блокови Завртка Тип УЛ 690В 32А, ВЕЛИКА БРИТАНИЈА 2. 5Н Универзална Комбина?

Пинглин 100 ПАРЧИЊА Дин Железнички Терминални Блокови, ВЕЛИКА БРИТАНИЈА 2. 5Н 24-12вг Терминални Блокови Завртка Тип УЛ 690В 32А, ВЕЛИКА БРИТАНИЈА

Оценка на стоката:

DEN 1.00
Достапност
Производот е достапен

Questrates_ Цврстата структура може да биде цврсто заклучена на шината din Лесно е да се вметне жицата, а терминалот на завртката може цврсто да ја поправи жицата. ●ПАРАМЕТАР●Номинален напон : 690 V; Номинална струја : 32А. Ширина на шината За Монтирање : 35мм /1,38"; Соодветен дијаметар на жицата : 0,2-2, 5мм2. Количина : 100 парчиња. €ПРЕДНОСТ●комбинираниот терминал за завртки ЗА ШИНИ din усвојува структура за поврзување со завртки од типот на рамка, што е многу корисно при изработка на прицврстувачи за претходно ожичување. €ВИСОК КВАЛИТЕТ q овој терминален блок е изработен од Најлонско Куќиште PA66 + Легирани Бакарни Тела + Завртки обложени со Никел. и завртката фиксен тип е погоден за дин железнички. €ШИРОКО ПРИМЕНА тоа скенирање се користи за инсталирање на прекинувачи, контактори, пренапони заштитници, модуларни приклучоци, моторни меки стартери, САЛАДИН, релеи, терминали и други електрични апарати. Терминал : со општа намена монтажа нозе, може да се инсталира НА песни NS32 ИЛИ NS35. Затворената водечка дупка за завртки не само што ќе го олесни работењето на реките со завртки, туку и ќе спречи испаѓање на завртката. Дистрибуцијата на електричниот потенцијал се реализира со или поврзување на централниот адаптер со центарот на терминалот или вметнување страничен адаптер на приклучокот за конус.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката