.

.

Имдиного ФИСЕТЦ Платформа Јанусбпс 3д Печатач Прус и3 МК3 МК52 Отстранлива Флексибилна Плоча За Градење Двострана Прашкаста Обложена+Мазна Обложена Површина За Печ?

Имдиного ФИСЕТЦ Платформа Јанусбпс 3д Печатач Прус и3 МК3 МК52 Отстранлива Флексибилна Плоча За Градење Двострана Прашкаста

Оценка на стоката:

DEN 2.67
Достапност
Производот е достапен

Нова плоча : платформа За Печатење За Замена на надградба-Јанусбпс 270х200мм/ 10, 6х7, 8инч, компатибилен со 3д печатач Прус и3 МК3 МК52 Забелешка : ве Молиме измерете ја големината на вашата платформа за печатење пред да ја купите. Одлична Адхезија : оваа челична плоча е Двојно Обложена, едната страна Со Црн Прав, друга со мазна пеи претходно залепена. Има силна адхезија за да го придржува моделот на подобар начин. Можете да ја користите двете страни. Добијте две различни искуства на една чинија само со превртување на плочата. Одлична Плошност : Изработена од висококвалитетна челична плоча, висока јачина и отпорност на топлина. Обезбедува најрамна површина за градење на пазарот, обезбедувајќи висока плошност за дното на печатењето, за да бидете сигурни дека моделот може да биде цврсто прикачен на површината на платформата за печатење. Лесно за отстранување : Излупете го горниот дел од топлинскиот кревет и свиткајте го за лесно соблекување на моделите бидејќи е флексибилен. Повторете ја употребата : може повторно да се користи повеќе пати, само избришете со изопропил алкохол помеѓу отпечатоците за најдобри резултати, повторената употреба е сеуште нова.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката