.

.

Зелено дрво есенцијално чисто нероли есенцијално масло природно терапевтско одделение дестилирано 5мл

Зелено дрво есенцијално чисто нероли есенцијално масло природно терапевтско одделение дестилирано 5мл

Оценка на стоката:

DEN 151.84
Достапност
Производот е достапен

100% бесплатно набавка на ризик : Ние нудиме „без прашања поставени пари гаранција за враќање на парите“ за последните 9 години Ние веруваме дека нашите масла ќе ви дадат трајни терапевтски придобивки. Количина - 5мл (0,16 мл) Тип на контејнер - Висококвалитетно килибарско стакло шише. Метод на екстракција - Ботаничко име за дестилација на пареа - Аурантиум на цитрус, 100% чиста, природна, неразредена, премија, есенцијално масло од терапевтско одделение, веган, без суровост, не тестиран на животни, без алкохол, без растворувач. Шишињата од 5 мл се исполнети со рачно од нашите стручни техничари во лабораторија, со што може да не бидат запечатени. Како да се користи : Не нанесувајте директно на кожата, секогаш разредувајте со масло од носач. 1% за дневна нега на лицето, 5-6 капки во масло од носач од 30 ml. 2% за дневна нега на телото, 10-12 капки во масло од носач од 30 ml. 3-5% за акутна нега, 15-30 капки во масло од носач од 30 ml. 1мл е составен од околу 16 капки. ВНИМАНИЕ : Овој производ нема капа за безбедност на децата. Чувајте подалеку од децата. Чувајте подалеку од очите. Измијте ги рацете по допирањето на есенцијалните масла. Гринвуд есенцијално чисто нероли есенцијално масло (Citrus Aurantium) 100% природна терапевтска одделение дестилирана за Greenwood Essential : Ние сме најголемиот бренд на основни и превозни масла во Индија, со задоволни клиенти во над 100 земји. Ние сме специјализирани за извори на најдобрите природни масла од беспрекорни извори низ целиот свет.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката