.

.

Природна зелена жад груба 28,90 КТ заздравувачки кристал ЕГЛ сертифициран лабав скапоцен камен

Природна зелена жад груба 28,90 КТ заздравувачки кристал ЕГЛ сертифициран лабав скапоцен камен

Оценка на стоката:

DEN 1.67
Достапност
Производот е достапен

Природна груба зелена жад заздравување кристал лабав скапоцен камен Тоа е мал заздравувачки кристал за декор вашиот дом, канцеларија, затворен простор. Најдобра кристал за лекување на Реики Чакра за јога, медитација, чистење на аура и други. Совршено за тампување, завиткување на жица, реики или собирање, правење накит, завиткување на жица и друга мулти -намена. Кристалното заздравување е псевдоукално алтернативно-медицинска практика која користи полупрометен. Неверојатен подарок за одлично и за почетниците и за искусните колекционери-шоу-loveубов и грижа за вашата сакана личност! Дојдете со сертификат за автентичност со целосен упатство за информации за заздравување на чакра. Информативен водич за сите кристали, значења на чакра, бои и знаци на рацете за да ги отворите вашите чакри. Донесете позитивна енергија и убавина во вашиот дом - природните кристали ќе обезбедат енергија и заздравување на вашата околина, додавајќи прекрасен изглед на вашиот дом или канцелариски декор. Тие се софистицирани и рафинирани. Постојат голем број на различни типови кристали што некои луѓе веруваат дека се исполнети со свои лековити способности за умот, телото и душата. За нив се смета дека го промовираат протокот на добра енергија и помагаат да се ослободи телото и умот на негативната енергија за физички и емоционални придобивки.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката