.

.

SMC DM12S-06NU-C1 Приклучок-Страна-Само На Мулти-Конектор За Мека Најлон И Полиуретан Цевки, 6mm Цевка ОД, 12 Поврзување Цевки, Еден Капак

SMC DM12S-06NU-C1 Приклучок-Страна-Само На Мулти-Конектор За Мека Најлон И Полиуретан Цевки, 6mm Цевка ОД, 12 Поврзување Цевки, Еден Капак

Оценка на стоката:

DEN 2.67
Достапност
Производот е достапен

Приклучок страна само на приклучок и приклучок-тип конектор за безбедно приклучување цевки преку панел За употреба при спојување до 12 меки најлонски или полиуретански цевки, 6 мм ОД. Поврзување со едно дејство и исклучување на цевките за намалено време на инсталација. Работен температурен опсег од -5 до +60 Степени Целзиусови.Максимален работен притисок од 145 пси. ОВОЈ SMC DM12 S-06 NU-C1 приклучок страна на мулти-конектор е една половина од приклучок и приклучок-тип конектор за безбедно приклучување до 12 цевки преку панел. Наменет е за употреба со 6 мм надворешен дијаметар (од) мека најлонска или полиуретанска цевка. Половините на приклучокот и приклучокот на конекторот се клучни за усогласување и овозможуваат поврзување и исклучување на цевките во едно дејство за намалено време на инсталација. Половините се држат безбедно заедно со прстен за стегање и навртка, а гумениот капак ги штити приклучоците на цевката од нечистотија. Куќиштето од алуминиумска легура и позлатените метални делови се спротивставуваат на корозија, а конекторот има максимален работен притисок од 145 фунти по квадратен инч (пси) и опсег на работна температура од -5 до +60 степени Целзиусови.Овој приклучок за повеќе конектори е погоден за употреба при спојување на цевки преку панел за брзо исклучување, како на пример со опрема за пневматски тестови и тест панел. Фитинзи за цевки се компоненти што се користат за поврзување, разгранување, прекинување и менување на насоката на цевките во пневматски и хидраулични системи. Изработени се од месинг, нерѓосувачки челик, полибутилен терефталат (ПБТ) и други материјали кои се спротивставуваат на корозија и абење.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката