.

.

Revix XL рамо мраз пакет и голем мраз пакет за олеснување на болката во грбот, долготрајна компресија на рамото, ладни пакувања за повреди на рамо, колк, нога, мраз за за?

Revix XL рамо мраз пакет и голем мраз пакет за олеснување на болката во грбот, долготрајна компресија на рамото, ладни пакувања

Оценка на стоката:

DEN 2.67
Достапност
Производот е достапен

Ние сме посветени на испорака на квалитетни производи на нашите клиенти со ултра нега и сигурни услуги по продажбата Студените пакувања за повреди на рамото, колкот, ногата, мразот на ладното компресирање терапија за да се изедначи нервот на ишијас, артритис,. Целосно покривање на мраз пакет за олеснување на болката во грбот со ремени фиксирани на место, ултра-големи големина на мраз за повреди за повреди 13x21 '', контурирање на задниот облик за целосен опсег на движење за да се промовира олеснување на непријатноста од оток, болка и опашка болка. Долготрајно ледено пакување за рамо за повреда на рамо-мраз за засилување на растојание на ротаторска манжетна, исполнета со 30% повеќе гел со пониска ледена точка на -13 ℉, што резултира во подобра болка во мускулите, зглобовите и тетивите на рамената. Ревикс ротатор манжетната за заграда на рамената на рамената е одлична за замрзнато рамо, дислокација на рамото, вкочанетост на мускулите, затегнатост и олеснување на болката во манжетната. Корисник-пријателски дизајн-гел мраз пакет за назад со кадифен капак спречува на ладна повреда, ја омекнува студенилото и не останува влажност по употреба. Долен задниот мраз со најлонски капаци нуди интензивна ладна терапија за подлабок ефект на пенетрација. Квалитет за обезбедување на мразот на рамото, дизајнирани со двоен запечатен раб за да се спречи истекување на гел за да помогне во растојаните на рамото, соеви и да го забрзаат времето на заздравување, помагајќи им на мускулите да се опорават по напорна активност. Покрај тоа, тимот за поддршка на клиентите на Revix обезбедува поддршка и услуга по продажбата на клиентот ширум светот. Студените пакувања за повреди на рамото, колкот, ногата, мразот на ладното компресирање терапија за да се изедначи нервот на ишијас, артритис,. Целосно покривање на мраз пакет за олеснување на болката во грбот со ремени фиксирани на место, ултра-големи големина на мраз за повреди за повреди 13x21 '', контурирање на задниот облик за целосен опсег на движење за да се промовира олеснување на непријатноста од оток, болка и опашка болка.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката