.

.

Контролер на температура на температура XH-W1315-тип на висока температура -30-999 табла за контрола на температурата

Контролер на температура на температура XH-W1315-тип на висока температура -30-999 табла за контрола на температурата

Оценка на стоката:

DEN 1.67
Достапност
Производот е достапен

Име на производот : дигитален термостат со висока температура Опсег на контрола на температурата : -99-999?. Влезен напон : DC12/24 V. Резолуција : 1 ?? Точност за мерење на температурата : ± 2?. Внес на мерење : Термопар од типот К. Име на производот : дигитален термостат со висока температура. Опсег на контрола на температурата : -99-999?. Влезен напон : DC12/24 V. Резолуција : 1 ?? Точност за мерење на температурата : ± 2?. Внес на мерење : Термопар од типот К. XH-W1315 Контролер на температура на висока температура од типот на температура -30-999 Степен Контрола на температурата Параметар на производот : Име на производ : Висока температура Дигитален термостат Спецификација модел : XH-W1315 Влезен напон : DC12/24 V Опсег на температура : -99-999? Внес на мерење : Резолуција на термопар на типот K-тип : 1? Точност за мерење на температурата : ± 2? Тип на излез : 1 Релеј Излез Правилно ја поврзуваат моќноста на колото, дигиталниот дисплеј го покажува тековниот температурен код / ​​Опис на кодот / Опсегот на поставување / Поставување на фабриката P0 / режим Поставување / ладење C / H загревање / H P1 / Reverse / 1-50 ° C / 5 ° C P2 / Корекција на температурата / -20-20 ° C / 0,0 P3 / аларм со висока температура / 0-999 ° C / OFF Содржина на пакетот : 1 x Контролер на температура Само горенаведената содржина на пакетот, другите производи не се вклучени .

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката