.

.

Enesco Jim Shore Heartwood Creek Patricor Freedom Eagle 1776 фигура, 8 инчи, повеќебојни

Enesco Jim Shore Heartwood Creek Patricor Freedom Eagle 1776 фигура, 8 инчи, повеќебојни

Оценка на стоката:

DEN 0.33
Достапност
Производот е достапен

Фигура на Енеско : Од колекцијата Jimим Шор Хардвуд Крик Дизајн : Карактеристики на непогрешливиот стил на Jimим, комбинирајќи разновидна палета на бои со безвременски дизајн, извлечен од слики од американски и европски форми на народни уметности, вклучително и ватирање, розомалинг и толно сликарство. Прекрасно рачно насликани : и рачно изработени од висококвалитетна камена смола со сложено стајлинг и внимание на деталите. Пакувано : Во индивидуална брендирана кутија за подароци со фотографија на производи. Димензии : 6,5 "L x 5" W x 8 "H. Enesco фигура : Од колекцијата Jim Shore Heartwood Creek. Дизајн : Карактеристики на непогрешливиот стил на Jimим, комбинирајќи разновидна палета на бои со безвременски дизајн извлечен од слики од американски и европски народно-уметност форми, вклучително и ватирање, розомалинг и толе сликарство. Прекрасно рачно насликани : и рачно изработени од висококвалитетна камена смола со сложено стајлинг и внимание на детали. Пакувано : во индивидуална брендирана кутија за подароци со фотографија на производи. Димензии : 6,5 " L x 5 "w x 8" H. Jimим Шор, рачно изработената колекција на срцата на срцето, дава чувство на надеж и носталгија, прифаќајќи инспиративни теми на семејство, традиција, духовност и патриотизам.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката