.

.

Lincoln Electric K4534-4 Magnum Pro Curve HDE 550 пиштол за заварување, 25 стапки

Lincoln Electric K4534-4 Magnum Pro Curve HDE 550 пиштол за заварување, 25 стапки

Оценка на стоката:

DEN 3.00
Достапност
Производот е достапен

100% циклус на должност - пиштолите со крива на Magnum Pro имаат најголем рејтинг на циклусот на должност во нивната класа, што ги прави идеални за солидни околини и апликации со висока топлина Продолжени перформанси на премиум - Долготрајните трошоци на Lincoln Electric Electric се дизајнирани со перформанси на лакот на заварувањето. Користењето на Magnum Pro Expendables резултира во повеќе време заварување и помалку потрошено време. Алатка што е помалку ротирачка цевка за пиштол - завртката на цевката со пиштол може да се олабави без потреба од алатки и да се ротира 360 °, така што е лесно да се позиционира во удобно место за заварување. Преку обликувана рачка - меката гума над обликувањето ја подобрува удобноста и овозможува полесен зафат на пиштолот. Пиштолите за крива на Magnum Pro се најтрајни и ергономски миг пиштоли во семејството Магнум Про. Наменети за солидни околини за заварување, градежните пиштоли Magnum Pro со Magnum Pro Expendables се изградени за да траат.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката