.

.

Jet jet bullet бакар нишало за лекување на метални нишалки од реики

Jet jet bullet бакар нишало за лекување на метални нишалки од реики

Оценка на стоката:

DEN 1.33
Достапност
Производот е достапен

Сликата е само референца Ексклузивно etет меѓународен производ. Иако сите наши производи се енергични, исчистени, наполнети и програмирани од наша страна, ние препорачуваме да ги исчистите и на вашиот крај, бидејќи минува низ многу фази пред да стигне до вас. Методите, сепак, заздравувачките квалитети и метафизичките својства се одлични. Нишалото за засилување е алатка што се користи за добивање информации од над нормалната свест. Помага да се вклучи во повисокото себе и да се подобри интуицијата. Даусинг го користи природниот процес на подесување на повисокото себе. Кога сме премногу врежани во секојдневниот живот и материјалистичките грижи, нашите сили на интуиција се намалуваат. Овој нишало работи како приемник кога поставува прашања како „Дали е ова вистинскиот лек за мене?“, А исто така функционира како силен емитер на сила кога се користи како уред за лекување, на пример во терапија во боја. Голема предност е што лекарот претрпе минимална загуба на енергија, бидејќи ова автоматски се создава со геометриската форма на нишалото на ИСИС. Кристалите можат да се користат за балансирање и заздравување на нашите чакри. За да го направите ова, ќе ви требаат седум камења - еден за бојата на секоја чакра. Осигурете се дека тие се темелно исчистени и доволно мали за да бидат поставени на вашето тело. Можете да го направите овој едноставен третман за балансирање на чакра на себе или на некој друг. Ако знаете дека на одредена чакра му треба балансирање, не е од суштинско значење да се користат седум камења. Едноставно поставете го вашиот избран камен на чакра што е надвор од усогласувањето. Енергетското давање може да има форма на терапија во боја и балансирање на чакра со цел заздравување на различни нивоа. Реакциите на нишалото ќе варираат во зависност од должината на која се држи кабелот. Ако кабелот е долг, тогаш нишалото ќе потрае повеќе време да реагира. Ако кабелот се држи пократко или близу до нишалото, тогаш тоа ќе реагира многу брзо. Должината на кабелот ќе зависи од задачата. Општо, кабелот за нишало може да се постави со држење на кабелот кратко и полека го лизга низ прстите додека бара оптимална должина. Во моментот кога должината на кабелот е најдобра за вас, нишалото ќе се движи и ова е точката да се обележи, да се врзува јазол или да се лизне пластичниот прилагодувач до таа точка. Исклучителна нишало од куршуми метални нишалки позлатени убави нишалки со торбичка. Забележете дека бидејќи сите наши производи се рачно изработени и врежани, постои мало отстапување во големина, форма, боја во споредба со сликата прикажана овде; Сепак, заздравувачките квалитети и метафизичките својства се одлични. Нишалото за засилување е алатка што се користи за добивање информации од над нормалната свест. Помага да се вклучи во повисокото себе и да се подобри интуицијата. Даусинг го користи природниот процес на подесување на повисокото себе. Кога сме премногу врежани во секојдневниот живот и материјалистичките грижи, нашите сили на интуиција се намалуваат.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката