.

.

Makgill Crest Tankard со рачка со јаже во полирана капацитет на пиво 1

Makgill Crest Tankard со рачка со јаже во полирана капацитет на пиво 1

Оценка на стоката:

DEN 798.40
Достапност
Производот е достапен

Затегната 1 пинтанка со карактеристична рачка на јажето Точна сртот и мотото над името на кланот. Направено во Велика Британија од Путер без олово. На располагање над 1000 имиња на клан. Еден пиво -пивтер резервоар со рачка со јаже и врежана клан сртот со својата рачка за впечатлива јаже и двојни линии до горе и дно, овој еден пинтер -танкер изгледа импресивно. Она што го прави одличен многу личен подарок е неговиот внимателно истражуван и стручно врежан шкотски семеен сртот. Историјата на клановите на Шкотска е горда и турбулентна историја на нацијата. Семејните имиња се нашата врска со таа историја. Секоја кланкард на Клан Крест е рачно изработен и врежан исклучиво за опсегот на кланот I Luv Ltd. Со седиште во Шефилд, традиционалното срце на метали во Велика Британија со векови, нашите pewtersmiths имаат светска репутација за извонредност во нивниот занает. Соединување на антички вештини врвен дизајн и ултрамодерна технологија за гравура, тие создаваат прекрасни подароци со трајна убавина. Со над илјада имиња на клан и сртот да изберете од да му дадете некој посебен подарок на историјата.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката