.

.

Godox Lux Јуниор Ретро Камера Флеш, GN12 6000K € 200K CCT A/M Режим 1/1-1/64, 28mm фокусна Должина Флеш моќ Компатибилен Со Канон Никон Сони Фуџи Олимп Топла Чевли Камери, за дигитална к

Godox Lux Јуниор Ретро Камера Флеш, GN12 6000K € 200K CCT A/M Режим 1/1-1/64, 28mm фокусна Должина Флеш моќ Компатибилен Со Канон Никон

Оценка на стоката:

DEN 2.67
Достапност
Производот е достапен

Модел : Годокс Лукс Јуниор Гн (1/1 ниво) : ГН12(ИСО100, во метри). Флеш моќ : 7 нивоа : 1/1-1/64. CCT : 6000 K € 200 K. Фокусна должина : 28mm (фиксна вредност). Панел дисплеј : Моќ : целосна,1/2,1/4,1/8,1/16,1/32,1/64 Решетка : Ф2-16. Растојание : 0,5 м, 0,7 м, 1м,1,5 м,2м, 3м , 4м, Авто ф2.8 Е0100 (стандардна вредност во режим на автоматско блиц). Оптички блиц : с1 оптичка контрола/с2 оптичка контрола. Работна температура на животната средина : -10. Батерија : НИ-МХ батерија/ ааа алкална батерија. нето тежина : 130гр.1 * Блиц На Камерата. 1 * Активирање Кабел. 1 * Торба За Складирање. Професионален Блиц : CCT 6000 K € 200 K; 28mm Фокусна должина( фиксна вредност), 1/1-1/64 Блиц Моќ; Компатибилен Со Fujifilm/Canon/ Никон/Олимп/Sony Камера. Исто така, може да се користи со Активирање На Годокс Флеш. Оди со Вас : Лукс Јуниор е универзален блиц на камерата, со мини големина, која може да се однесе насекаде; тоа го носи задоволството од фотографијата со вас во стил и Ги Фати вашите импровизирани моменти. Режим а/М : Со М/Тврд режим, истражете покреативни можности и создадете го вашиот иконски стил или повторно откријте го чистото задоволство кога ќе ја направите првата слика во животот; со широко компатибилен(Лесен) режим кој ќе ви помогне да ја пресметате соодветната изложеност.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката