.

.

OWON XDM1041 Дигитален мултиметар од типот на клупата Вистински RMS висока точност Универзална десктоп мултиметри

OWON XDM1041 Дигитален мултиметар од типот на клупата Вистински RMS висока точност Универзална десктоп мултиметри

Оценка на стоката:

DEN 3.00
Достапност
Производот е достапен

Преносен и лесен за употреба : 3,5-инчен 480x320 со висока резолуција TFT LCD екран со задно осветлување, 55000 брои, точност на напон на DC до 0,05%, поддржан со двојна линија, обезбедувајќи јасен и прецизен дисплеј Функција за евиденција на податоци : вклучително и рачен запис и автоматски запис. Двете записи споделуваат табела на податоци зачувани во внатрешно складирање. Максималниот број на снимени точки е 1. По собирањето на податоците, може да се извезува на вашиот компјутер и можете да ги прочитате и обработувате снимените податоци со компјутерот. Мулти-функција : Вистински RMS AC напон /мерење на струјата. Функција за запишување на Data, можете да ги снимате измерените податоци во внатрешна меморија, а потоа да ги прочитате и обработувате снимените податоци со вашиот компјутер. Заменлив осигурувач : дизајн против горење, безбеден и сигурен. Осигурувачот на линијата е во пластичната кутија за осигурувачи под влезот на линијата за напојување на задниот панел. Опремено со резервен осигурувач, поудобно и економично за замена на осигурувачот. Широко користете : Со диоди тестирање, континуитет, температура и други функции, овој дигитален мултиметар може да ја тестира струјата AC / DC, напон, отпорност, капацитивност, итн. Вистинскиот мултиметар RMS е направен од високо квалитетен ABS материјал, одлична алатка за инструменти и Лаборатории, фабрики, ентузијасти во радио и семејства.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката