.

.

Меканиксити Е12 Капаци За Приклучоци За Свеќи, 3,1 Инчни Високи Метални Ракави За Лустери Канделабри Основни Приклучоци Се Вклопуваат Во Повеќето Лустери, Црни 12 Пар?

Меканиксити Е12 Капаци За Приклучоци За Свеќи, 3,1 Инчни Високи Метални Ракави За Лустери Канделабри Основни Приклучоци Се

Оценка на стоката:

DEN 399.84
Достапност
Производот е достапен

Свеќа ги покрива ракавите функција на држење на сијалицата светла на лустери Широко се користи на домашни светилки за свеќи, кристални светилки или разни уреди за осветлување. Исклучете го напојувањето пред инсталацијата, приклучокот Е12 презема мерки за изолација со изолационен хартиен ракав или изолациона лента. (Детали во сликата за инсталација). Материјал : Железо Галванизирано; Вкупна Големина : 22 х 80мм / 0,87 х 3,15 инчи (Д*Ч); Дебелина : 0,5 мм / 0,02"; Содржина На Пакетот : 12 х Свеќа Покрива Ракави. Во споредба со пластичниот ракав за свеќи, тој е изработен од метален материјал, кој е отпорен на висока температура и нема да биде деформиран или кршлив. Површинска галванизација третман, анти - ' рѓа, долг работен век.Совршен за надградба, замена и самостојни стари лустери за свеќи. Лесен за употреба, директно користете го за покривање на светлата на сијалицата за свеќи. Капаците на приклучокот за свеќи за да одговараат на приклучоците за е12 канделабри/лустери. Мазна и убава површина.Поголемото и поширокото дно ја олеснуваат светлината на свеќата на лустерите или на други места.

Декларирани спецификации

Комплементите на стоката