.

.

Тетоважа Трансфер Копир, Тетоважа Матрица Трансфер Машина, Со Голема Брзина Ниска Бучава Термичка Тетоважа Трансфер Машина со 30 парчиња Тетоважа Трансфер Хартија

Тетоважа Трансфер Копир, Тетоважа Матрица Трансфер Машина, Со Голема Брзина Ниска Бучава Термичка Тетоважа Трансфер Машина со 30 парчиња

Оценка на стоката:

DEN 2.33
Достапност
Производот е достапен

Добри Перформанси : машина за транспорт на матрици За Термичка тетоважа со висока ефикасност и стабилни перформанси, обезбедуваат брза брзина на пренос, јасна шема на пренос и низок шум Едноставна Операција : Опремена со хартии за пренос од 30 парчиња, само неколку едноставни чекори, можете брзо да го копирате дизајнот на тетоважата на хартијата, а потоа да ја копирате шемата на кожата. Дисипација на топлина : дното на машината За пренос На Тетоважи е дизајнирано со дупки за дисипација на топлина, ефикасно машина за ладење, нема потреба од замена на делови и мастило, без сијалица или цилиндар. Подобрете Ја Ефикасноста : машината за печатач за пренос На Тетоважи усвои уникатен дизајн, лесен за отворање и затворање, ефикасно одржувајќи ја хартијата уредна, што може да ја подобри ефикасноста на уметниците за тетовирање. Одлични СТОМАЧНИ мускули : машина за матрици за Тетовирање изработена од абс материјална обвивка, цврста и издржлива, мала тежина и мала по големина, што е погодно за носење и може да се користи долго време. Спецификација : Тип На Ставка : Матрица За Пренос На Тетоважа Поставен Материјал : АБС, електронски компоненти, напон на хартија : 100-240В/50-60хз/1.

Декларирани спецификации

Item Type:
Tattoo Transfer Stencil Machine Set
Material:
ABS, electronic components, paper
Voltage:
100-240V/50-60Hz/1.2A
Scanning Mode:
CIS 
Effective Scan Width:
Approx. 210mm / 8.27in
Scanning Resolution:
Horizontal
Document Type:
FINE/PHOTO 
Document Size:
A5 to A4
File Thickness:
Approx. 0.06mm-0.15mm 
Recording Mode:
TPH 
Effective Printing Width:
210mm / 8.27in
Power Consumption:
Standby 10W 
Working Environment Temperature:
5℃ to 35℃ 
Relative Humidity:
20% to 80% 
Size:
Approx. 293 x 171.5 x 72mm / 11.54 x 6.75 x 2.83in
Weight:
Approx. 1.2kg / 2.65lb
Package List:
1 x Transfer Stencil Machine:
1 x Instruction:
1 x Plug:
30 x Tattoo Transfer Paper:

Комплементите на стоката